Profesorski pokaz gry na perkusji

  Profesorski pokaz gry na perkusji

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Honorowym Gronie Profesorów pawłowickiego gimnazjum nr 2 pojawiło się wczoraj nowe nazwisko. To Witold Wilk, perkusista, który ma na koncie m.in. występy i nagrania ze znanym zespołem Universe.
  Tworzenie Honorowego Grona Profesorów rozpoczęło się w tej pawłowickiej szkole dokładnie 10 lat temu, kiedy startowały gimnazja, a dyrektorzy szukali dla nich atrakcyjnych wizytówek.

  W Pawłowicach wymyślono wtedy wigilijne spotkania ze znanymi ludźmi. Żeby młodzież, mieszkająca w małej miejscowości, z dala od wielkich ośrodków kultury, mogła przynajmniej raz w roku zobaczyć z bliska znanego aktora, piosenkarza czy inną znaną postać, porozmawiać, podzielić się opłatkiem. Każdy z zaproszonych otrzymuje tytuł honorowego profesora gimnazjum.

  Pierwszym profesorem w tym gronie był ks. biskup Gerard Bernacki, który jako jedyny wraca do pawłowickiego gimnazjum co roku, na każdą Wigilię. Pozostali, choć byli tu tylko raz, pozostawili po sobie miłe wspomnienia. Gimnazjaliści gościli już Beatę Maksymow, świetną judoczkę, wybitnego muzyka Stanisława Soykę, aktora Andrzeja Grabowskiego (to przecież słynny Ferdek Kiepski), kolejnego aktora Piotra Cyrwusa odtwórcę roli Ryszarda Lubicza w telenoweli "Klan").

  Kolejnymi gośćmi byli o. Edward Stradomski z zakonu cystersów, dziennikarz Kamil Durczok, Jacek Łapot z kabaretu Długi, muzycy Paweł i Łukasz Golcowie, ks. prof. Jerzy Szymik, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek oraz himalaiści Ireneusz Wolanin i Marian Hudek.

  Tegoroczny profesor zafundowany gimnazjalistom na gwiazdkę dał uczniom pokaz gry na perkusji. Przyznał się, że przez pierwszy rok nauki grał po 8-12 godzin dziennie i wszystkim, którzy chcą coś osiągnąć, radzi takie oddanie ćwiczeniom. Nie ukrywał też, że jest mocno zaangażowany w pomoc dla ludności afrykańskiej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama