Oszuści pod Gubałówką

  Oszuści pod Gubałówką

  AMC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Osoby, które zarezerwowały miejsca na sylwestra w Zakopanem i wpłaciły zaliczkę, niekoniecznie spełnią swoje marzenie o lampce szampana pod Gubałówką. Niemal każdego dnia na policję zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustów.
  Chodzi o rezerwacje za pośrednictwem internetu. A konkretnie o oferty, w których są podawane tylko numery konta bankowego i telefonu komórkowego. Osoby, które zamieszczają takie anonse, nie zawsze mają uczciwe zamiary. Fikcyjne propozycje były w internecie na stronie www.sylwester. oferty.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji pokoju było wpłacenie około 700 zł zaliczki. Jeden z pensjonatów, do którego oszuści zapraszali, istnieje naprawdę, choć pod innym adresem. Na dodatek jego właściciel nic o rezerwacjach on-line nie wiedział. Zakopiańska policja mówi o kilkudziesięciu oszukanych osobach, w tym ze Śląska.

  Rok temu w podobny sposób oszukano setki osób, które chciały spędzić święta, czy sylwestra w Zakopanym i w okolicach. Zdarzało się, że o oszustwie przekonywali się dopiero na miejscu.

  Jak się zabezpieczyć przed oszustami? Trzeba sprawdzać właścicieli kwater, np. w noclegowej bazie danych zakopiańskiego Urzędu Miasta. Można też zasięgnąć języka na forach internetowych, pytając o opinię na temat pensjonatu czy hotelu, którego ofertą jesteśmy zainteresowani.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama