Szlachetna Paczka od GieKSiarzy, czyli kibice GKS Katowice...

  Szlachetna Paczka od GieKSiarzy, czyli kibice GKS Katowice pomagają [WIDEO]

  Monika W.

  Aktualizacja:

  Szlachetna Paczka od GieKSiarzy, czyli kibice GKS Katowice pomagają [WIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©screen youtube.pl

  Kim jest kibic w mediach? "Dobrze zorganizowanym, niebywale agresywnym" chuliganem, wandalem, awanturnikiem, społecznym marginesem itd. Można by wymienić jeszcze wiele negatywnych określeń, bo prawie tylko i wyłącznie pod takimi polskie media przedstawiają fanatyków piłki nożnej. Czas pokazać tą lepszą stronę kibiców, o której niestety mało gdzie można usłyszeć: kibicowskie akcje pomocy na święta.
  Chyba najpopularniejszą formą pomocy przedświątecznej organizowanej przez kibiców okazała się "Szlachetna Paczka", w którą zaangażowały się takie ekipy jak Arka Gdynia, Cracovia, Śląsk Wrocław, GKS Katowice itd.

  Projekt "Szlachetna Paczka", to zapoczątkowana w 2001 roku ogólnopolska akcja udzielania świątecznej pomocy znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej rodzinom wielodzietnym i osobom samotnym.
  Pomagać można przekazując darowizny na konto fundacji, albo - jak to właśnie robią m.in. grupy kibicowskie - samemu wybrać z bazy projektu rodzinę i przygotować paczkę pod jej konkretne potrzeby.

  W ten sposób kibice Cracovii spełnili w zeszłym roku marzenia samotnej matki o nowej pralce i ciepłych ubraniach dla czwórki dzieci, a na te święta zapewnili kolejnej rodzinie odrobinę uśmiechu wspierając w trudnej sytuacji m.in. ubraniami, artykułami żywnościowymi, a nawet laptopem dla dwóch małych braci. Podobnie w akcję zaangażowali się fanatycy katowickiej GieKSy, wraz z piłkarzami biorąc na cel pomoc bezrobotnym rodzicom, nie mogącym nie z własnej winy znaleźć pracy. Zorganizowano m.in. zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, jak i pieniędzy, by pomóc im podnieść kwalifikacje i wesprzeć w poszukiwaniu zatrudnienia.


  *Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
  *Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama