TOP 10 kuriozalnych wydarzeń politycznych w woj. śląskim w...

  TOP 10 kuriozalnych wydarzeń politycznych w woj. śląskim w 2012 roku

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prezydent RP Bronisław Komorowski i wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Mówią o polityce?
  1/2
  przejdź do galerii

  Prezydent RP Bronisław Komorowski i wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Mówią o polityce? ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Może to bliskość końca świata, może urok roku przestępnego - tych 12 miesięcy, które już prawie za nami, obrodziły w naszej swojskiej, nierzadko czerstwej polityce, w incydenty niezwykłe, kuriozalne, śmieszne. Niektóre z nich poważne, inne błahe, ale klimat w nich ten sam. Ten sam, który kiedyś zrodził taką oto refleksję u Franka Zappy: "Polityka to najbardziej komiczna gałąź przemysłu rozrywkowego". Szanowni Państwo, przed Państwem nasi kandydaci do regionalnej nagrody Politycznych Farmazonów Roku.

  Bartosik: Polityk lubi błyszczeć. Nawet mówiąc bez sensu  Ogłaszamy nominacje w nadziei, że reszta grudnia jeszcze nas czymś zaskoczy, choćby w świecie postapokaliptycznym, jak Jarosław Kaczyński mówiący o mniejszościach. Pod tym względem polityka jest niezawodna.

  FARMAZONY DARWINISTYCZNE: "Ślązacy, nie łączcie się"

  Nie łączcie się w pary - przestrzegała w lutym radna PO z Jastrzębia, Lucyna Maryniak. Radna dowodziła, że w przeciwnym razie, kolejne pokolenia Ślązaków będą coraz mocniej obciążone defektami genetycznymi. Co innego w trójkącie. A śląska oburodziczność aspiruje do miana nowej pozycji chorobowej.

  FARMAZONY WYWIADOWCZE: Prezydent ucieka

  Bronisław Komorowski przyjechał w lutym do Lublińca w odwiedziny, miał spać w miejscowym zamku, ale w ostatniej chwili, w pośpiechu przeniesiono go na noc do Katowic. Prezydenccy urzędnicy przestraszyli się przeszłości krewnego właścicieli lublinieckiego hotelu - był on podejrzewany o malwersacje finansowe, nie został jednak skazany, a z zamkiem nie ma nic wspólnego. W dodatku, wciąż jest honorowym obywatelem Lublińca. Ale nadal mógł na przykład na zamku straszyć.

  METROFARMAZONY: "Ustawa metropolitalna? Ha, ha, ha"

  Metropolia w 100 dni? Przecież chodziło o dni dziecka. A poważnie - na przełomie lutego i marca śląscy politycy Platformy Obywatelskiej, którzy wcześniej metropolię obiecali, przekonywali: "Ustawa jest, ustawa będzie gotowa, PSL jest za, wszyscy są zadowoleni". Tydzień później minister Michał Boni stwierdził w Karpaczu: "Ustawy nie ma i nie będzie, jesteśmy przeciw, nie, nie i jeszcze raz nie". O dziwo, historia dowiodła, że rację miał minister.

  FARMAZONY BOJOWE: "Palikoty? Będą spier…"

  "Będą tak spie…, że zatrzymają się dopiero u swojego mocodawcy Putina" - w ten sposób bielski poseł PiS Stanisław Pięta zamierzał przywitać delegację Ruchu Palikota. Parlamentarzysta chciał też zawiązać "ogólnopolską akcję oczyszczania kraju z lewackiej hołoty". Lewica, może ze strachu przed posłem, od kilku lat sama się eliminuje. Na przykład SLD ledwo zipie.

  FARMAZONY FILOZOFICZNE: "U mnie bez zmian"

  Nasz nieodżałowany Franz Smuda zaskoczył wszystkich w trójnasób na inaugurację mistrzostw Europy. Po pierwsze, nie wygrał. Po drugie, nie założył garnituru. Po trzecie, nie przeprowadził ani jednej zmiany w składzie polskiego zespołu, choć prosiło się o to od końca pierwszej połowy. Co było później, wszyscy wiemy. Przypominamy też, że tylko pozornie to nie była sprawa polityczna. "Nic się nie zmienia" - to jak wycinek filozofii, na przykład egzystencjalnej. Innymi słowy: świat podąża w nieznane, a Franz ciągle taki sam.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama