Sex-shopy wracają do centrów miast. Urzędnicy: Nic nie...

  Sex-shopy wracają do centrów miast. Urzędnicy: Nic nie poradzimy!

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na ulicach miast przybywa standów reklamujących sklepy dla dorosłych
  1/2
  przejdź do galerii

  Na ulicach miast przybywa standów reklamujących sklepy dla dorosłych ©arc.

  Kiedyś bileterzy pieczołowicie sprawdzali w dowodach osobistych daty urodzenia przed każdym seansem komedii Juliusza Machulskiego "Seksmisja". Emocje wzbudzały też ukryte w ciemnych uliczkach szyldy z napisem "Sex-Shop". A dziś? Sex-shopy królują w centrach miast. SKOMENTUJ
  Na standy reklamowe z seksownymi policjantkami albo napisami "Kabiny DVD" codziennie wpadają mieszkańcy wszystkich miast regionu. Np. w Rybniku, idąc popularnym pasażem odchodzącym od deptaka - ulicy Sobieskiego w centrum Rybnika, bardziej przechodniów denerwują nierówności niż sklepy dla dorosłych. W mieście istniały one od dawna, ale czasy, gdy wchodziło się do nich "od podwórka", już minęły. Teraz wyszły z cienia.


  - Ludzie się śmieją, że mamy ciekawe towarzystwo - mówi Maria Białek, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku, którego siedziba mieści się w pasażu między dwoma sklepami z gadżetami dla dorosłych. Na jednym z portali pojawiło się nawet zdjęcie z Rybnika, przedstawiające tabliczki reklamujące sex-shopy, a między nimi znak UTW. "Stary człowiek, a bawić się potrafi" - skomentowano.

  Do sex-shopu przychodzi straż miejska  Niedawno w rybnickim pasażu pojawiły się nowe standy. Ich potoczna nazwa - "potykacze" pasuje do nich jak ulał. - By je ominąć, trzeba iść slalomem. A co mam mówić dzieciakowi, gdy pyta, co ta pani reklamuje? - pyta Angelika Skowron, która wysłała mejla do naszej redakcji.

  Urzędnicy rozkładają ręce. - Otwarcie sex-shopu nie wymaga żadnych dodatkowych pozwoleń. Ale już otrzymanie zgody na umieszczenie tablic reklamowych wymaga złożenia w urzędzie wniosku, wraz z projektami graficznymi, z którym zapoznaje się specjalny zespół ds. opiniowania - mówi Lucyna Tyl, rzecznik magistratu w Rybniku. I przyznaje, że reklamy "czerwonych" sklepów nie były uzgadniane przez ten zespół. A i tak stoją.

  Co na to straż miejska? - Strażnicy przychodzili i mówili, że będą wlepiać mandaty, bo reklam nie można ustawiać w pasie ruchu drogowego. Ale pasaż to nie droga. A my mamy pozwolenie z urzędu - mówi ekspedientka z jednego ze sklepów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CIEMNOTA

   CHE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   STRAŻ MIEJSKA TO KOLEJNE BARANY I DARMOZJADY

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Straż Miasta ksiądz posłał

   polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 33

   Na pewno ksiądz ich posłał aby zlikwidować sex shop.
   Niech go zaproszą aby poświęcił

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama