Menu Region

Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na...

Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na PlayStation3

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Katarzyna Pachelska

Prześlij Drukuj
Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na PlayStation3 Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na PlayStation3

(© mat. prasowe)

Jako wierna fanka książek o Harrym Potterze (filmów już mniej), z ciekawością sięgnęłam po grę "Wonderbook: Księga Czarów", która obiecuje na okładce, że przeniesie mnie do Hogwartu, gdzie nauczę się rzucania zaklęć, lewitacji i innych ciekawych umiejętności. To wszystko stanie się dzięki magicznej książce, kamerze Playstation Eye i kontrolerowi ruchu, przypominającemu nieco różdżkę.
I rzeczywiście, po podłączeniu kamery do Playstation, wzięciu do ręki kontrolera oraz położeniu przed sobą książki (w formie grubych stronic, ale bez tekstu i obrazków), znalazłam się w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Wielką frajdę sprawił mi widok samej siebie na ekranie telewizora, który nie opuścił mnie do końca gry. Po wybraniu domu (oczywiście Gryffindor!) i typu różdżki (takiej jak Harry'ego P.) mogłam zacząć naukę magii i czarodziejstwa.


A jest to nauka jak najbardziej poważna, trzeba umieć dobrze rzucać zaklęcia, m.in. unoszenia przedmiotów, otwierania ich, zapalania światła na końcu różdżki. Nauczyciel, głosem Piotra Fronczewskiego, przeprowadza mnie przez kolejne lekcje i daje zadania do wykonania (np. ujarzmienie potwora wodnego - to naprawdę trudne).

W "Księgę Czarów" gra się w pojedynkę, jest ona przeznaczona dla dzieci od 7 lat, i przedział 7-11 lat chyba najlepiej się w niej odnajdzie. Plus ci rodzice, którzy nie boją się pielęgnować w sobie dziecka i też chcą od czasu do czasu pomachać różdżką.

* Grę "Wonderbook: Księga Czarów" można przetestować w Silesia City Center, gdzie aż do niedzieli 23.12 PlayStation prowadzi cykl animacji z tym tytułem w roli głównej oraz innymi popularnymi grami na PS Vita.

Gra na PlayStation3 "Wonderbook: Księga Czarów", Sony,
cena zestawu ok. 290 zł, cena samej gry ok. 130 zł
Ocena 4/5
*Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
*Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama