Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na...

Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na PlayStation3

Katarzyna Pachelska

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na PlayStation3
Być jak Harry Potter. Recenzja gry "Księga Czarów" na PlayStation3

©mat. prasowe

Jako wierna fanka książek o Harrym Potterze (filmów już mniej), z ciekawością sięgnęłam po grę "Wonderbook: Księga Czarów", która obiecuje na okładce, że przeniesie mnie do Hogwartu, gdzie nauczę się rzucania zaklęć, lewitacji i innych ciekawych umiejętności. To wszystko stanie się dzięki magicznej książce, kamerze Playstation Eye i kontrolerowi ruchu, przypominającemu nieco różdżkę.
I rzeczywiście, po podłączeniu kamery do Playstation, wzięciu do ręki kontrolera oraz położeniu przed sobą książki (w formie grubych stronic, ale bez tekstu i obrazków), znalazłam się w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Wielką frajdę sprawił mi widok samej siebie na ekranie telewizora, który nie opuścił mnie do końca gry. Po wybraniu domu (oczywiście Gryffindor!) i typu różdżki (takiej jak Harry'ego P.) mogłam zacząć naukę magii i czarodziejstwa.


A jest to nauka jak najbardziej poważna, trzeba umieć dobrze rzucać zaklęcia, m.in. unoszenia przedmiotów, otwierania ich, zapalania światła na końcu różdżki. Nauczyciel, głosem Piotra Fronczewskiego, przeprowadza mnie przez kolejne lekcje i daje zadania do wykonania (np. ujarzmienie potwora wodnego - to naprawdę trudne).

W "Księgę Czarów" gra się w pojedynkę, jest ona przeznaczona dla dzieci od 7 lat, i przedział 7-11 lat chyba najlepiej się w niej odnajdzie. Plus ci rodzice, którzy nie boją się pielęgnować w sobie dziecka i też chcą od czasu do czasu pomachać różdżką.

* Grę "Wonderbook: Księga Czarów" można przetestować w Silesia City Center, gdzie aż do niedzieli 23.12 PlayStation prowadzi cykl animacji z tym tytułem w roli głównej oraz innymi popularnymi grami na PS Vita.

Gra na PlayStation3 "Wonderbook: Księga Czarów", Sony,
cena zestawu ok. 290 zł, cena samej gry ok. 130 zł
Ocena 4/5
*Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
*Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo