Ścisłe centrum miasta zmieni się nie do poznania

  Ścisłe centrum miasta zmieni się nie do poznania

  Mirosława Książek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miasto sprzedało duży plac przy ul. Zamkowej w ścisłym centrum Wodzisławia Śląskiego, a kilka dni temu powodzeniem zakończył się przetarg na budynek zajmowany obecnie przez administrację mieszkań komunalnych. Jeśli dobrze pójdzie, za trzy lata ta część Wodzisławia zmieni się nie do poznania.
  Zgodnie z planami urzędników powstanie tu mały rynek (kilkadziesiąt metrów od płyty głównego rynku). Świeżo sprzedany budynek będzie stał tuż obok pasażu handlowego, który ma biec skrajem parku aż do dworca autobusowego.

  Zabytkowy obiekt miasto sprzedało za ponad 615 tys. zł przedsiębiorcy, który już prowadzi w Wodzisławiu działalność usługową. Na te same cele chce przeznaczyć kupiony budynek.

  - Nowy właściciel rozpocznie prace budowlano-adaptacyjne w przyszłym roku - zapowiada Barbara Chrobok, rzeczniczka UM. - Koncepcja przebudowy i adaptacji budynku nie przewiduje jego rozbudowy. Kształt budynku zostanie zachowany. Zmieni się tylko fragment dachu od strony południowo-wschodniej. Całkowicie odświeżona będzie elewacja zewnętrzna, której kolorystyka utrzymana zostanie w szarej tonacji. Projekt elewacji stylistycznie nawiązuje do otoczenia - dodaje rzecznik.

  Ponieważ obiekt znajduje się w obrębie starówki i jest zabytkiem, wszystkie prace będą prowadzone pod okiem konserwatora.

  Zanim jednak rozpoczną się roboty budowlane, z budynku muszą wyprowadzić się dotychczasowi lokatorzy. Miały tu swoje siedziby stowarzyszenia pozarządowe i ADM.

  - PCK i stowarzyszenie diabetyków już przenieśliśmy do jednego z budynków urzędu miasta. Dla Administracji Domów Mieszkalnych nadal szukamy nowej siedziby - mówi Chrobok.

  Obiekt usługowo-handlowy przy ulicy Zamkowej ma ponad 230 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Według planów budynek zostanie zagospodarowany od przyziemia po poddasze. Zgodnie z umową z miastem, nowy właściciel będzie miał 36 miesięcy na zakończenie inwestycji. Takie same terminy obowiązują nabywcę placu przy Zamkowej, gdzie ma powstać mały rynek. Oprócz pawilonów handlowych, znajdzie się tam miejsce na ławki i zieleńce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama