Świąteczne tradycje mają się

  Świąteczne tradycje mają się dobrze

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trwający blisko miesiąc cykl "Zimowych warsztatów folklorystycznych", które odbywały się w gminach Żywiecczyzny, zakończył się wczoraj w Ujsołach .
  Warsztaty miały na celu utrwalenie oraz zachowanie bogatych zwyczajów i tradycji związanych z obchodzeniem przez górali Świąt Bożego Narodzenia.

  - Do uczestnictwa w warsztatach zaprosiliśmy młodych z całej Żywiecczyzny. Chętnych do nauki nie brakowało - mówi Mirosław Dziergas, szef Wydziału Turystyki Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu.

  Uczestnicy warsztatów budowali pod okiem etnografa i folklorysty m.in. gwiazdy kolędnicze, robili także inne tradycyjne ozdoby świąteczne, jakie kiedyś obowiązkowo musiały wisieć na domowej choince.

  W ramach cyklu powiat zorganizował też konkurs literacki o tematyce świątecznej, który rozstrzygnięty został kilka dni temu. Wyróżnienia otrzymało 41 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama