Zabrze: Oszukiwali placówki bankowe. Zatrzymani na gorącym...

  Zabrze: Oszukiwali placówki bankowe. Zatrzymani na gorącym uczynku

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 4 osoby podejrzane o dokonanie licznych oszustw na szkodę placówek bankowych. Przestępcy wpadli w chwili, kiedy w jednej z placówek bankowych usiłowali pobrać kolejne kredyty. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu względem jednej z osób zastosowała dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.
  Do zatrzymania podejrzanych doszło w minioną środę przed placówką bankową przy ulicy Wolności. Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat oraz ich 21-letnią znajomą przewieziono do zabrzańskiej komendy. Po kilku godzinach w tym samym miejscu znajdowała się już 41-letnia kobieta, która jak się okazało była mózgiem grupy dokonującej oszustw bankowych. Cała czwórka pochodzi z Knurowa. Podczas przesłuchań przyznali się do winy.
  Policjanci ustalili, że karana w przeszłości za dokonywanie oszustw oraz jazdę samochodem pod wpływem alkoholu 41-latka fałszowała dokumenty o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, a następnie we współpracy ze swoim znajomymi składała w placówkach bankowych wnioski o udzielenie kredytu. Już dziś wiadomo, że wymienieni w okresie od 19 września do początku grudnia wyłudzili blisko 40.000 złotych z placówek bankowych na terenie Zabrza i Gliwic.

  W dniu 12 grudnia, kiedy zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa zamierzali wyłudzić kredyty na łączną kwotę 16.800 złotych. Prokurator prowadzący śledztwo w przedmiotowej sprawie przedstawił już głównej sprawczyni 6 zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu ze swoimi znajomymi wyłudzeń kredytów. Podejrzana została objęta dozorem policyjnym, a jednocześnie zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe. Zarzuty dokonania przestępstw usłyszały także pozostałe zatrzymane osoby. W trakcie przeprowadzonych czynności procesowych policjanci z Zabrza zabezpieczyli dokumentację z której wynika, że te same osoby w przeszłości zawierały liczne umowy kredytowe.

  Dokumenty te są aktualnie weryfikowane. Jeżeli potwierdzą się przypuszczenia mundurowych, zatrzymanym zostaną uzupełnione zarzuty. Podjęte działania doprowadziły także do odzyskania w jednym z lombardów na terenie Knurowa komputera oraz robota kuchennego, które były przedmiotem jednego z przydzielonych im kredytów. Za przestępstwo to grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
  *Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
  *Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama