Arturek Rutkowski ze Świętochłowic choruje na białaczkę....

  Arturek Rutkowski ze Świętochłowic choruje na białaczkę. Wczoraj dostał wymarzonego laptopa

  MSH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Arturek Rutkowski ze Świętochłowic choruje na białaczkę. Wczoraj dostał wymarzonego laptopa
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Martyna Dyszka

  Dzięki wolontariuszom katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie spełniło się wczoraj marzenie 4-letniego Artura Rutkowskiego ze Świętochłowic. Chłopczyk otrzymał wyśnionego laptopa. Sprzęt, z własnej kieszeni, zasponsorował mu Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.
  - Wydaje mi się, że przede wszystkim w okresie przedświątecznym warto pomagać dzieciom, które zostały dotknięte chorobą - mówi prezydent. Chłopczyk na realizację swojego marzenia czekał wyjątkowo krótko, bowiem niecały miesiąc. - Laptop dla osób pracujących jest narzędziem pracy, a dla dzieci które nie mają kontaktu z rówieśnikami i światem, laptop jest oknem na świat - mówi Sebastian Uzar, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie. Czterolatek od czerwca choruje na białaczkę limfoblastyczną. Obecnie przebywa na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii.

  - Jeśli nic się nie wydarzy, za sześć tygodni syn wróci do domu, gdzie będzie kontynuowane leczenie - wyjaśnia Grzegorz Rutkowski, tata chłopczyka. Rodzice małego Artura wierzą, że wszystko będzie dobrze. - Marzymy o tym, by syn wyzdrowiał. Teraz to jest najważniejsze - dodaje Agnieszka Rutkowska, mama chłopca. Fundacja w tym roku spełniła marzenia około 600 dzieci, katowicki oddział - 51. - Odkąd działamy na Śląsku, czyli od siedmiu lat, naszym wolontariuszom udało się spełnić ponad 400 marzeń, a w skali kraju około 4400 - wylicza Sebastian Uzar.
  *Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
  *Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten artykuł jest całkowicie pozbawiony sensu i logiki.!

   Karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 24

   prezydent Świętochłowic :- Wydaje mi się, że przede wszystkim w okresie przedświątecznym warto pomagać dzieciom, które zostały dotknięte chorobą - mówi prezydent. Ja stwierdzam że jest to reklama...rozwiń całość

   prezydent Świętochłowic :- Wydaje mi się, że przede wszystkim w okresie przedświątecznym warto pomagać dzieciom, które zostały dotknięte chorobą - mówi prezydent. Ja stwierdzam że jest to reklama tej osoby co w inny sposób medialnie nie może zaistnieć.Kupowanie komputera 4 letniemu dziecku to zabijanie jego umysłu od najmłodszych lat.Lepiej by prezydent spytał czy mają lodówkę pralkę i co do garnka włożyć bo leki na białaczkę są bardzo drogie.Stare powiedzenie śląskie mówi : kto się sam chwali że coś zrobił ,to tak jakby się własnym gównem smarował.
   pozdrawiam .życzę wesołych i zdrowych świąt.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama