Koniec świata: Majowie mylili się w rachubach, ale życie na...

  Koniec świata: Majowie mylili się w rachubach, ale życie na Ziemi wcale nie jest bezpieczne

  Tom Whipple

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wielu wyczekiwało potężnych trzęsień ziemi, gigantycznych fal, które zaleją nasze miasta. Inni jeszcze bali się, że jakaś wielka kometa uderzy w naszą planetę i to będzie oznaczało, jak zapowiadają w swoim kalendarzu Majowie koniec świata.

  Bez obaw! Świat nie skończy się ani w piątek, ani w następnych dniach poprzez katastrofalne w skutkach uderzenie asteroidy. Naukowcy mówią "The Times", że bardziej prawdopodobne jest, iż zapowiedziana przez Majów apokalipsa będzie skutkiem uderzenia ciemnej komety lub nowotworu [przenoszonego przez] lisy.


  Na szczęście astrofizyk z Oksfordu ma dla nas pewne rady na wypadek, gdyby rzekomo prognozowany przez kalendarz tego ludu kres czasów rzeczywiście dziś nadszedł. Profesor Jocelyn Bell Burnell - odkrywczyni pulsarów - jest zwolenniczką teorii ciemnej komety. Radzi nam też wyjechać na Islandię i zająć się hodowlą rzodkiewek. Były przewodniczący Towarzystwa Geologicznego Bryan Lowell twierdzi, że gdyby już musiał zaakceptować nadchodzącą dziś apokalipsę, to swoje pieniądze postawiłby na to, iż jej przyczyną będzie potężne uwolnienie metanu spowodowane podwodnymi ruchami tektonicznymi.

  Przypomnijmy, że kresu czasu spodziewa się wielu ludzi, a niektórzy podjęli nawet kroki w kierunku przeżycia armagedonu. Spotykamy ich we wszystkich kraju.

  Doktor Dave Rothery, wulkanolog z Open Univeristy, mówi jednak z całą powagą, że zbyt długo ignorowaliśmy zagrożenie klęską głodu, jaka może nastąpić po ewentualnych erupcjach wulkanów na kuli ziemskiej.

  Jeszcze inne zdanie prezentuje Marcus du Sautoy, profesor matematyki na Oksfordzie. Według niego nikt z jego poprzedników nie ma racji. Nasza cywilizacja zniknie w obłoku filozoficznego dymu, gdy odkryjemy sprzeczność, która doprowadzi nas do wniosku, że 1=0. Wyniknie z niego, iż "1 wszechświat = 0 wszechświatów. W takiej sytuacji wszystkich nas zmiecie matematyczny armagedon".

  Wśród naukowców nie ma zgody co do natury ewentualnej apokalipsy. Istnieje jednak zgoda w kwestii tego, czy koniec kalendarza Majów istotnie wieszczy katastrofę. Naukowcy mówią jednym głosem - nie, nie zapowiada.

  Mimo to "The Times" rozmawiał z kilkoma najbardziej wybitymi brytyjskimi naukowcami. Zapytaliśmy ich - zakładając oczywiście, że koniec świata jest już tuż-tuż - w jaki sposób nastąpi. Nasze pytanie brzmiało prosto: "Apocalipse How?" (Apokalipsa: jak?). W nawiązaniu do słynnego filmu "Apocalipse Now" ("Czas Apokalipsy").

  Jocelyn Bell Burnell twierdzi - wbrew prognozom Hollywood - że jeźdźcem apokalipsy nie będą asteroidy. Gdyby asteroida wielkości uzasadniającej myślenie o armagedonie miała uderzyć właśnie dzisiaj, już od 2-3 lat słyszelibyśmy nieustanne ostrzeżenia. A przecież takich sygnałów nie było.

  Profesor spędziła ostatni rok, wykładając na całym świecie ma temat, dlaczego świat nie dobiegnie kresu 21 grudnia tego roku. Mimo to mówi, że gdyby musiała obstawiać przyczynę, postawiłaby na pewno na ciemne komety.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (19)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   usiala

   usiala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 434 / 381

   nowotwory nie sa zarazliwe, co za duren to pisał? w dodatku odzwierzece?

   szybciej nas wszystkich zeżre EBOLA albo wirusy mutujace z tej okropnej "choroby"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ewangelia

   niewinny84@interia.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 527 / 446

   Słucham Ewangelii i żadna przepowiednia nie burzy mojego życia. Pamiętajcie, że nie znamy dnia ani godziny kiedy Syn Człowieczy przyjdzie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Końce...różne

   Ann (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 515 / 414

   ...już od tych różnych końców...to mnie tylko głowa boli ,a świat dalej sie kręci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Motto na dziś

   apokalipsa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 540 / 429

   "Nie chwal dnia przed zachodem słońca".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Będzie

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 527 / 416

   Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę "za chlebem" na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne...rozwiń całość

   Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę "za chlebem" na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez "odwróconą hipotekę" przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów,itd. Obejrzyj się wokoło! Ślepy jesteś?! Kopiujcie ten tekst i wklejajcie !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiS-da wszystkim

   Lubelak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 546 / 397

   Jasne, jasne.....

   1)madrzy i młodzi za granicę nie wyjeżdżają. Raczej ci, co sobie nie radzą.
   2)Jeżeli przestrzegasz prawa, to się radarów nie boisz. Synek sąsiada został zabity bo na uliczce...rozwiń całość

   Jasne, jasne.....

   1)madrzy i młodzi za granicę nie wyjeżdżają. Raczej ci, co sobie nie radzą.
   2)Jeżeli przestrzegasz prawa, to się radarów nie boisz. Synek sąsiada został zabity bo na uliczce osiedlowej debil jechał 60 zamiast 20. Powiedz to jego matce.
   3) Rydzyka trzeba wyśmiewać, bo to właśnie agent przeciwników katolicyzmu

   4)PiS-da wszystkim.Tyle w temacie...
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niezorientowany?

   olek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 501 / 432

   Albo nic nie wiesz albo udajesz sytuacja karaju pod wieloma względami była znacznie lepsza za rządów Pisu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   olek, to napisz co bylo lepsze

   Lubelak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 504 / 424

   olek, nic nie było lepsze.Koniunktura na świecie była lepsza, a wysoki wzrost gospodarczy odziedziczony przez PiS po rządach SLD, które pożniej Kaczyscy chcieli delagalizować. takie są fakty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koniec swiata

   leszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 506 / 424

   lokalny bedzie jak na dnie baltyku bron chemiczna zacznie zacznie dzialac, polski koniec swiata trwa okolo 70 lat pierwsze 50 w kolorze lila-rose, lata nastepne zaleza od tego gdzie sie stalo czy...rozwiń całość

   lokalny bedzie jak na dnie baltyku bron chemiczna zacznie zacznie dzialac, polski koniec swiata trwa okolo 70 lat pierwsze 50 w kolorze lila-rose, lata nastepne zaleza od tego gdzie sie stalo czy tu czy tam gdzie zomo, od 3 lat w tle tupolew i trotyl,fanatyzm w obchodzeniu wszelkich klesk i tragedi , nie ma miejsca na radosc szczescie i dzieki temu polacy sa najbardziej zaprawiona nacja na wszelkie konce swiata, a majowie nie mieli papieza i tylezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chciałbym uspokoić wszystkich tuskomatołków. Dzisiaj końca

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 516 / 455

   świata nie będzie, Majowie pomylili się w obliczeniach.
   Ale wasz koniec jest i tak bliski. Wasi astrolodzy i magowie z Marszałkowskiej, również pomylili
   się w obliczeniach.
   Ceny i zadłużenie...rozwiń całość

   świata nie będzie, Majowie pomylili się w obliczeniach.
   Ale wasz koniec jest i tak bliski. Wasi astrolodzy i magowie z Marszałkowskiej, również pomylili
   się w obliczeniach.
   Ceny i zadłużenie galopują, bezrobocie gwałtownie rośnie, od przyszłego roku kolejne podwyżki
   usług, budżet państwa w ruinie, itd.
   Macie przechlapane matoły. Wkrótce wielu z was, nie będzie miało kasy na doładowanie ulubionej komóry - chyba, że babcia da kasę.
   Tak, tak, tyskomatołki. Apokalipsa dopiero nadchodzi.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spadaj...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 496 / 444

   ...PiSuarowy propagandzisto, nie interesuje mnie polityka, szczególnie w takim gównianym wydaniu, nie mam ochoty na każdym kroku nadziewać się na PiSuarowe kundle. Buda!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie Spadaj...

   ty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 519 / 417

   Polityka powinna Cię interesować,jak najbardziej,żebyś wiedział co dookoła Ciebie się dzieje i byś nie był bezwolnym lemingiem.w każdym razie wiedz,że polityka interesuje się Tobą.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiSuarowa polityka...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 524 / 386

   No, poszczekaj jeszcze trochę! ROTFL

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koniec

   lucyper (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 498 / 420

   a co sukienkowi szamani na to? co mowi bog?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mówią że nic nie mówią......

   Kozak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 492 / 434

   Ci wielcy naukowcy wymyślają teorie bo tak wypada autorytetowi,a reszta głąbów ich słucha.Bo oni mają tytuły to jak ich nie słuchać?A nikt nie pomyślał że wystarczy nacisnąć jeden guziczek...rozwiń całość

   Ci wielcy naukowcy wymyślają teorie bo tak wypada autorytetowi,a reszta głąbów ich słucha.Bo oni mają tytuły to jak ich nie słuchać?A nikt nie pomyślał że wystarczy nacisnąć jeden guziczek zamontowany przez człowieka i nie ma nas.Mogą popękać wielkie składowiska broni chemicznej z 2 wojny światowej w oceanach i morzach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiary w Najwyższego troche!!!!!!!!!!

   ana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 521 / 427

   Ludzie..Nie znacie dnia ani godziny powiedział Pan...I tylko od niego zależy kiedy ów dzień nastąpi...Banda sieje propagande a częsc z nas wierzy...Tu trzeba wiary w Najwyższego!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zgadzam się

   @ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 534 / 409

   i przyznam się,że żal mi jest tych wszystkich płytko myślących ludzików,którzy wolą odrzucić wiarę i zawierzenie Bogu a wolą przyjąć za dogmat pogańskie gusła.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama