Przebudowa tyskiego odcinka DK1 ruszyła z kopyta....

  Przebudowa tyskiego odcinka DK1 ruszyła z kopyta. Dotrzymanie terminu będzie trudne

  Karol Świerkot

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Droga Krajowa nr 1 bardziej niż drogę ekspresową, przypomina wielki plac budowy. Najlepiej wiedzą o tym kierowcy jadący z aglomeracji na południe. Regularnie korki tworzą się w Tychach, które usiłują nadrobić kilkumiesięczne opóźnienia na przebudowywanym sześciokilometrowym odcinku DK1. - Jest prawdą, że od czasu podpisania kontraktu do jego planowego zakończenia upłynęło już 50 proc. czasu, a jego realizacja to tylko 25 proc. - Przyznaje Mieczysław Podmokły, wiceprezydent Tychów.
  Jednak nietrudno zauważyć, że prace w końcu ruszyły z kopyta. - Przekładki sieci mamy prawie skończone, gotowe jest też przejście podziemne na ul. Targiela, trwają roboty na Edukacji i Niepodległości - wymienia wiceprezydent. - Zaawansowane są również roboty obiektowe. Na ukończeniu jest most nad ul. Piłsudskiego.

  Nie uda się w tym roku już na pewno przełożyć ruchu z nitki w stronę Bielską, którą obecnie odbywa się w obu kierunkach, na drugi pas.


  - Na odcinku 1 km, od ul. Piłsudskiego do ul. Sikorskiego, nie została położona warstwa bitumiczna. Gotowa jest podbudowa, ale niskie temperatury i mgły nie pozwalają ułożyć nawierzchni - tłumaczy Podmokły.

  Gotowy do przełożenia ruchu jest odcinek od salonu Toyoty do skrzyżowania Wartogłowiec, oraz od ul. Piłsudskiego do ul. Przemysłowej, jednak nie zostanie on otwarty wcześniej. - Chcemy przełożyć ruch na całej długości trasy jednocześnie - tłumaczy wiceprezydent. To uda się zrobić w marcu 2013 roku, kiedy będzie można wznowić prace drogowe. - Zimną będziemy kontynuować roboty obiektowe, które można wykonywać w specjalnie ogrzewanych namiotach. Będą wykonywane prace w przejściach podziemnych i przy wiaduktach - Zapewnia Podmokły.

  Póki co nikt nie mówi o ile może wydłużyć się cała przebudowa tyskiego odcinka, ani o ewentualnych karach. - Po zakończeniu kontraktu rozliczymy się co do złotówki. Wskażemy też na popełnione błędy.




  *Aquadrom w Rudzie Śląskiej - najpiękniejszy park wodny w Polsce ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *75. urodziny Stanisława Oślizło. Benefis legendy Górnika Zabrze ZDJĘCIA
  *Morderstwo w Skrzyszowie - NIEZNANE FAKTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo