Brudna woda poleciała z kranów

  Brudna woda poleciała z kranów

  Grażyna Krawczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy sześciu dzielnic Dąbrowy Górniczej w sobotę i niedzielę mieli w kranach zanieczyszczoną wodę.
  Wszystkiemu winna była awaria. Doszło do niej w piątek o godzinie 23.30 w Stacji Uzdatniania Wody w Łazach. Spadło tam napięcie elektryczne, co spowodowało niedokładne oczyszczenie wody, która trafia do kranów.

  Badania bakteriologiczne nie wykazały jednak w wodzie obecności groźnych bakterii. Podwyższony był tylko stan żelaza i woda była mętna.

  - Awaria cały czas jest usuwana. Wodociągi we własnym zakresie przeprowadziły analizy próbek wody. Informacja o tych problemach przekazana została również do sanepidu - wyjaśnia Joanna Pruchniewska z Biura Zarządzania Kryzysowego w dąbrowskim UM.

  Problemy z jakością wody zaczęły się w sobotę rano. Najpierw stan wody pogorszył się w Błędowie, Łęce, Łośniu, Strzemieszycach Małych i Wielkich oraz w centrum miasta.

  W sobotę rozpoczęto usuwanie awarii, by przywrócić dobrą jakość wody. Jednak mieszkańcy sześciu dąbrowskich dzielnic zgłaszali, że woda nadal jest po prostu brudna. Około godziny 22 w Strzemieszycach Wielkich przy ul. Ofiar Katynia stanął w końcu beczkowóz z Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jednak jeszcze w niedzielę jakość wody pogorszona była w Strzemieszycach Wielkich i na Tworzniu. Dodatkowo brudna woda w niedzielę zaczęła lecieć również w mieszkaniach na Redenie. W dzielnicach, gdzie jakość wody była zła znów pojawiły się beczkowozy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama