Autostrady dłużej będą darmowe. Sprawdź, które

  Autostrady dłużej będą darmowe. Sprawdź, które

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Autostrady dłużej będą darmowe. Sprawdź, które

  ©arc

  Bojkot firm paliwowych zmusił Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do powtórzenia przetargów na 15 Miejsc Obsługi Podróżnych wzdłuż A4, A1, A2 i A18. A dopóki nie będzie MOP-ów, dopóty nie będzie też opłat za przejazd tymi autostradami. Im dłużej zatem trwać będzie pat między drogowcami a branżą paliwową, tym lepiej dla kierowców.
  Autostrady dłużej będą darmowe. Sprawdź, które

  ©arc

  Sprawę opisał dziś Dziennik Gazeta Prawna. Jak wyliczył z powodu konieczności powtórzenia przetargu wolne od opłat dłużej pozostanie 430 km.

  Jednym z 15 niezrealizowanych MOP-ów jest ten, który miał powstać przy autostradzie A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki (nie jest on jeszcze w całości przejezdny), południowym krańcu śląskiego fragmentu A1 (Pyrzowice - Gorzyczki). W tym akurat przypadku kierowcy bardziej niż firmom paliwowym powinni jednak dziękować unijnym biurokratom.
  Bardzo niechętnie patrzą na wprowadzenie opłat na drogach budowanych za unijne pieniądze (grozi to nawet odebraniem części dotacji), a dzięki takiemu właśnie dofinansowaniu powstał cały śląskie odcinek A1.

  Nie jest tajemnica, że dzielący unijnymi pieniędzmi resort rozwoju regionalnego studzi zapędy ministerstwa finansów oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, które chętnie wprowadziłby takie opłaty. Jak można nieoficjalnie usłyszeć z darmowej A1 w śląskiem będzie można korzystać do roku 2014.
  *Aquadrom w Rudzie Śląskiej - najpiękniejszy park wodny w Polsce ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *75. urodziny Stanisława Oślizło. Benefis legendy Górnika Zabrze ZDJĘCIA
  *Morderstwo w Skrzyszowie - NIEZNANE FAKTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Polska jest dla obywateli, nie dla towarzyszy partii rządzącej.

   Józef Brzozowski

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 45

   Polska jest dla obywateli, nie dla towarzyszy partii rządzącej.
   A1 od węzła Pyrzowice do węzła Mszana jest centralną obwodnicą naszych miast i musimy zrobić wszystko by była nie płatną obwodnicą...rozwiń całość

   Polska jest dla obywateli, nie dla towarzyszy partii rządzącej.
   A1 od węzła Pyrzowice do węzła Mszana jest centralną obwodnicą naszych miast i musimy zrobić wszystko by była nie płatną obwodnicą również dla samochodów ciężarowych.

   Z aglomeracji śląskiej na południe prowadzą cztery główne trasy, w tym dwie są płatne dla samochodów ciężarowych, dwie nie. Te niepłatne to są przez Tychy Pszczynę Bielsko A druga przez Rybnik Wodzisław Chałupki. Wiślanka i A1 są płatne. Część samochodów ciężarowych jadących na południe zamiast jechać autostradą to ciśnie się przez te niepłatne, czyli przez Rybnik i przez Tychy.

   Ja uważam, że skoro muszą być pobierane opłaty na bramownicach via toll, to niech będą pobierane na Trasie Bielskiej, Wiślance i na trasie przez Rybnik, Wodzisław. Autostrada musi być bezpłatna do węzła Mszana, a że Czesi po swojej stronie od granicy przez 22 kilometry mają darmowe, to i polski odcinek powinien być taki. Czyli,

   AUDOSTRADA A1 OD PYRZOWIC DO OSTRAVY POWINNA BYĆ WOLNA OD OPŁAT !!!

   Urzędnicy z ministerstw finansów oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej powinni mieć świadomość że ich wypłaty są z naszych podatków. A w Polsce decydujący głos powinien należeć do narodu, nie do towarzyszy z partii rządzącej.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama