Kochajmy małe kina. Jest za co! [NAJLEPSZE MAŁE KINA ŚLĄSKA...

  Kochajmy małe kina. Jest za co! [NAJLEPSZE MAŁE KINA ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA]

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kino Światowid w Katowicach. Najbardziej popularne kino studyjne na Śląsku. W odróżnieniu od innych, w jednym dniu możemy tu zobaczyć nawet 5 różnych
  1/7
  przejdź do galerii

  Kino Światowid w Katowicach. Najbardziej popularne kino studyjne na Śląsku. W odróżnieniu od innych, w jednym dniu możemy tu zobaczyć nawet 5 różnych filmów. Ceny od 12 zł ze stałą kartą, 14 zł ulgowy, 16 normalny ©Karina Trojok

  Małe kina coraz bardziej doceniają nowoczesność i wprowadzają nowe techniki: lepsze procesory dźwięku i projektory do odbioru 3D. Dzięki pasjonatom oraz pomocy gmin to wciąż się udaje. POZNAJ NAJLEPSZE MAŁE KINA NA ŚLĄSKU I ZAGŁĘBIU
  Kina studyjne są naszą dumą, chwałą i nie dają się multipleksom. Dzięki komu? Dzięki ludziom, którzy w nich pracują.
  To podkreśla Anna Papierzańska, koordynatorka Beckowego kina w Bytomiu. - Mamy gorzej niż multipleksy, bo oni od ręki dostają od dystrybutorów filmy. Mymusimy wychodzić, wynegocjować. Oczywiście w części jesteśmy finansowani przez miasto, ale obecnie w dużej mierze, jeśli chcemy unowocześnić nasze kina, musimy postarać się o środki zewnętrzne. I na szczęście to się udaje - mówi Papierzańska.

  W bytomskim kinie pojawił się właśnie srebrny, nowoczesny ekran pod projekcje 3 D. Jest też nowy procesor do dźwięku. - Od nowego roku ani jakością obrazu, ani jakością dźwięku nie będziemy już odbiegać od tego, co mamy w multikinach - podkreśla Papierzyńska. Co ważne, bilety pozostaną w tej samej cenie 11 złotych. W mniejszej sali wymienione zostaną fotele i zwiększy się liczba miejsc z 30 do 50. W 2013 roku kino przymierza się także do zakupu projektora 3 D.

  Wolimy małe kina od mulitpleksów?  Poprosiliśmy Agnieszkę Kulińską, pasjonatkę kina z Bytomia, o wytypowanie plusów małych kin. Oto one:
  • Kameralna atmosfera. Brak zgiełku, wychodząc nie wpadamy w wir ludzi robiących zakupy (mulitpleksy są często w marketach).
  • Nikt nie chrupie ci popcornem za uchem i nie wylewa coli na siedzenie.
  • Tańsze bilety. Czasami nie są to duże różnice, ale jeśli macie do wyboru film za 18 złotych, albo obejrzenie go 2 -3 tygodnie później za 11 złotych, to już się liczy.
  • Ambitny repertuar. Większość kin studyjnych stara się pobudzić widza do czegoś więcej niż wybuchy śmiechu. Z drugiej strony prezentują również nowości a czas ich wyświetlania nie wynosi już pół roku.
  • Przy wielu kinach są kluby dyskusyjne. Idziemy więc także po to, aby wymienić poglądy i opinie. Często dla członków klubów są karty, dzięki którym płacą za seans mniej.

  *Aquadrom w Rudzie Śląskiej - najpiękniejszy park wodny w Polsce ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *75. urodziny Stanisława Oślizło. Benefis legendy Górnika Zabrze ZDJĘCIA
  *Morderstwo w Skrzyszowie - NIEZNANE FAKTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   G.Slask: brawa dla "Aktywistów" !

   Silez-Janusz (Silesianus) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 60

   Takie inicjatywy trzeba popierac, chocby w celu obrony przed agresywywna "amerykanizacja", ale tez ogólnym masowym bezgusciem i oglupieniem. Uwazam, ze jest to "wzbogacenie" sceny kultury G.Slaska,...rozwiń całość

   Takie inicjatywy trzeba popierac, chocby w celu obrony przed agresywywna "amerykanizacja", ale tez ogólnym masowym bezgusciem i oglupieniem. Uwazam, ze jest to "wzbogacenie" sceny kultury G.Slaska, wazna dzialanosc w ramach tzw. tkanki spolecznej (i tzw. spolczenstwa obywatelskiego).

   [O Zaglebiu i ichnej kulturze sie nie wypowiadam, to nie moja dzialak, nie mój swiat, to zupelnie inna planeta.]zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama