Pomorze: Kto rozbuduje autostradę A1?

  Pomorze: Kto rozbuduje autostradę A1?

  Sebastian Dadaczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Otwarte zostały oferty firm zainteresowanych dokończeniem budowy autostrady A1 na odcinkach: Czerniewice (okolice Torunia) - Brzezie i Brzezie - Kowal (koło Włocławka). Na każdy z odcinków wpłynęły po dwie oferty.
  Jak informują przedstawiciele bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, najniższą ofertę na realizację fragmentu A1 Czerniewice - Brzezie na kwotę ponad 450 mln zł brutto złożyło konsorcjum, którego liderem jest firma Salini Polska. Kolejna oferta (ponad 500 mln 226 tys. zł brutto) wpłynęła od konsorcjum, którego liderem jest Strabag.- Czas wykonania tego odcinka to 11 miesięcy od daty podpisania umowy - mówią w GDDKiA.


  Najniższą ofertę na realizację odcinka Brzezie - Kowal na kwotę ponad 608 mln zł brutto złożyło konsorcjum, którego liderem jest firma Salini Polska. Kolejna oferta (ponad 643 mln zł brutto) wpłynęła od konsorcjum, którego liderem jest Budimex. Ten fragment A1 ma powstać w 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.

  - Oferty z obu przetargów będą teraz weryfikowane. Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - podkreślają przedstawiciele GDDKiA.

  Możesz wiedzieć więcej!Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama