Słowo Boże na krańcach świata

  Słowo Boże na krańcach świata

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Jezus rzekł: Pójdźcie za mną, a zrobię was zabójcami ludzi" - tak brzmiałoby dosłowne tłumaczenie zdania z Ewangelii św. Mateusza na język tamaszek, mowę Tuaregów. Ale przecież nie o tym mówił Jezus. O tłumaczach z Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego w Ustroniu, którzy w odległych krajach krzewią wiarę - pisze Łukasz Klimaniec
  Słowo Boże może zmienić każdego człowieka. Pod warunkiem, że się mu Je udostępni - uważa Jerzy Marcol, dyrektor Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego, które zajmuje się m.in. tłumaczeniem Pisma Świętego na języki grup etnicznych w różnych krajach świata.
  - Za mojego życia Ewangelia została przetłumaczona na więcej języków niż w całym poprzednim okresie chrześcijaństwa - zauważa.

  Według Zjednoczonego Towarzystwa Biblijnego (United Bible Societies) choćby fragmenty Biblii można dziś czytać w 2426 językach. Przed tłumaczami jeszcze sporo pracy, bowiem na świecie mówi się aż 6912 językami.

  -Chcemy, by wszędzie, bez względu na wyznanie, ludzie mieli dostęp do Biblii.
  To nasz wkład w niesienie Ewangelii. Ostatnio nasi misjonarze przetłumaczyli Nowy Testament na język Tuaregów, Chakasów, Seimat (jednej z grup etnicznych w Papui Nowej Gwinei) oraz Gamo w Etiopii - dodaje.
  Biblijne Stowarzyszenie Misyjne znajduje się w Ustroniu na Śląsku Cieszyńskim. Jest oficjalnym przedstawicielem Międzynarodowej Misji Tłumaczy Biblii im. Wycliffe'a w Polsce. Patron tej organizacji, John Wycliffe, w 1382 roku przetłumaczył Biblię na angielski, dając swoim rodakom dostęp do Pisma Świętego w języku ojczystym. W ramach misji im. Wycliffe'a pracuje na świecie około 6 tysięcy osób. Wśród nich Polacy. Na mapie świata, jaka wisi na ścianie w siedzibie BSM w Ustroniu, wzrok przykuwają malutkie, jaskrawozielone karteczki przyklejone do różnych części globu. W Afryce, na Mali, widnieją imiona Gosi i Ibrahima. Iza Karpienia to Etiopia. Naklejka na Syberii (Chakasja) poświęcona jest Agnieszce i Michałowi oraz ich synom Borysowi i Krzesimirowi. Nazwisko Beaty Woźny figuruje przy Papui Nowej Gwinei.

  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama