Ważne
  Zniknie kolejna delegatura administracji szczebla...

  Zniknie kolejna delegatura administracji szczebla wojewódzkiego

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Częstochowie przestanie istnieć z końcem tego roku. Wprawdzie Małgorzata Mazur, szefowa śląskiego inspektoratu, zastrzega, że nie potrafi powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi, lecz personel delegatury w Częstochowie dostał już polecenie spakowania dokumentów i akt.
  Bezpośrednio likwidacja zależy od zaakceptowania przez premiera Donalda Tuska zmian w statucie i regulaminie katowickiego Urzędu Wojewódzkiego. Tylko w województwie śląskim funkcjonują jeszcze delegatury inspektoratu nadzoru budowlanego. Małgorzata Mazur stanowczo zaprzecza, jakoby przyczyną likwidacji częstochowskiej placówki był jej konflikt z podwładnymi.

  - Myślałam o biurach terenowych inspektoratu, gdzie ludzie mogliby pracować, lecz bez statusu delegatury. To jednak bardzo skomplikowana sprawa, decyzja zależy od wielu osób. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi delegatur nie uda się uratować - dodaje.

  Od kilku tygodni do Częstochowy nie przyjeżdża już nawet nikt z szefostwa w Katowicach, by na miejscu podejmować decyzje.
  Pracownicy delegatury są zagubieni, nie bardzo wiedzą, co właściwie mają robić. Odmawiają oficjalnej rozmowy z dziennikarzem, ujawniają tylko, że przechodzą do innego urzędu. Małgorzata Mazur wyjawia, że chodzi o Urząd Miasta Częstochowy, zaś o przejęcie urzędników wystąpił prezydent Tadeusz Wrona. Notabene były kierownik delegatury, Sławomir Stolarski jest dziś naczelnikiem Wydziału Administracji Architektoniczno - Budowlanej częstochowskiego magistratu. Doskonale zna kwalifikacje swoich byłych podwładnych. Wcześniej odmówił wszelkich komentarzy nt. przyczyn swego odejścia z inspektoratu.

  Likwidacja delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oznacza, że z każdym odwołaniem od inspektora I instancji - np. powiatowego - trzeba będzie udawać się do Katowic. To samo, jeśli chodzi o sprawy, w których decyzja I instancji należy do szczebla wojewódzkiego, choćby w kwestiach dróg wojewódzkich oraz inwestycji prowadzonych na tych szosach. W związku z napływem pieniędzy unijnych na drogach robi się bardzo dużo i każdą taką inwestycję nadzór budowlany powinien monitorować. a na koniec podpisać decyzję o możliwości użytkowania. Tymczasem fachowców chętnych do pracy w nadzorze brakuje.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skandal i niekompetencja

   prawnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 14

   Pani Mazur doprowadziła do rozpada i odejścia najbardziej wykwalifikowanych pracownik Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego.Jako jedyny szef administracji zespolonej wystąpiła o liwkidację delegatur...rozwiń całość

   Pani Mazur doprowadziła do rozpada i odejścia najbardziej wykwalifikowanych pracownik Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego.Jako jedyny szef administracji zespolonej wystąpiła o liwkidację delegatur swojego urzędu. O jej braku kultury i niekompetencji krążą już legendy. Ciekawe jak długo jeszcze Pan Wojewoda będzie ją osłaniał. I ciekawe kto odbierze drogi w naszym województwie, skoro Pani Mazur zwolniła jedynego pracownika, który był do tego uprawniony. Warto wspomnieć o bezprawnym dyskryminowaniu starszych pracowników, wstrzymywaniu odpraw itdzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama