Jedyny w Zagłębiu Orszak Trzech Króli w Będzinie

  Jedyny w Zagłębiu Orszak Trzech Króli w Będzinie

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jedyny w Zagłębiu Orszak Trzech Króli wyruszy w najbliższą niedzielę, 6 stycznia tuż po godzinie 12 spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa Będzinie.
  Orszak Trzech Króli 2012

  Orszak Trzech Króli 2012 ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Jedyny w Zagłębiu Orszak Trzech Króli wyruszy w najbliższą niedzielę, 6 stycznia tuż po godzinie 12 spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa Będzinie i przejdzie do żywej szopki, ustawionej pod murami kościoła Świętej Trójcy, gdzie trzej królowie złożą nowonarodzonemu Chrystusowi pokłon - informuje Dziennik Zachodni Ks. Paweł Rozpiątkowski.

  Wcześniej, o godz. 11.30 w kościele NSPJ Mszę św. na rozpoczęcie Orszaku odprawi bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. Patronat nad Orszakiem, oprócz Księdza Biskupa przyjęli Łukasz Komoniewski, prezydent miasta Będzina i Krzysztof Malczewski, starosta będziński. Współorganizatorami Orszaku są: Parafia Świętej Trójcy w Będzinie i Ośrodek Kultury w Będzinie przy życzliwości Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie i Straży Miejskiej w Będzinie. Na zakończenie Orszaku, Starosta Będziński ufundował dla wszystkich uczestników ciepłą zupę.

  Organizatorzy spodziewają się udziału tysiąca osób, dzieci i młodzieży ze szkół Będzina i innych miast Zagłębia. Poszczególne mansjony, czyli staje na których przedstawiane będą biblijne sceny opisujące podróż mędrców do Betlejem odegrają w kolejności: uczniowie Gimnazjum nr 15 w Sosnowcu, członkowie Stowarzyszenia Nasza Rodzina i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, młodzież z II LO im. ST. Wyspiańskiego w Będzinie i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej. Na zakończenie
  Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełkach w Europie. W Będzinie odbędzie się po raz pierwszy. W tym samym dniu takie same orszaki przejdą przez 90 miast w Polsce i poza granicami naszego kraju. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem: "Kolędy - lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu."
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Trwa pościg ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama