Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wildlife Photographer of the Year 2012 w Bytomiu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Katarzyna Pachelska
Nastroszony, zdjęcie Kanadyjczyka Johna E. Marriota
Nastroszony, zdjęcie Kanadyjczyka Johna E. Marriota JOHN E. MARIOT/MATERIAŁY PRASOWE
Od piątku 4 stycznia w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu można oglądać pierwszą w Polsce odsłonę wystawy pokonkursowej "Fotografia dzikiej przyrody 2012/Wildlife Photographer of the Year 2012". Znalazło się na niej 100 pięknych zdjęć przyrody z całego świata

W piątek 4 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbędzie się wernisaż wystawy "Fotografia dzikiej przyrody 2012/Wildlife Photographer of the Year 2012". Będzie to pierwsza w Polsce odsłona wystawy, która cieszy się międzynarodowym uznaniem. Potrwa do 3 lutego.

Na wystawie w Muzeum Górnośląskim zobaczymy 100 fotografii, które zdobyły I, II i III nagrody oraz wyróżnienia, autorstwa 77 fotografów z 24 krajów.

W najnowszej edycji tego konkursu za najlepszą pracę uznano zdjęcie pt. "Bubble-jetting emperors" Kanadyjczyka Paula Nicklena, przedstawiające pingwiny cesarskie nurkujące w otoczeniu baniek powietrza w wodach Antarktyki.

Tytuł Young Wildlife Photographer of the Year 2012 otrzymał Brytyjczyk Owen Hearn za fotografię pt. "Flight paths". Na farmie swoich dziadków w Bedfordshire sfotografował kanię rudą (ptaka z rodziny jastrzębiowatych) wypatrującą zdobyczy, na tle samolotu.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie fotografie Polaków: Cezariusza Andrejczuka, który za pracę "A movement of trees" zdobył wyróżnienie w kategorii Botaniczne Królestwa i Bartka Kosińskiego, który za fotografię "Down flight" otrzymał I nagrodę w kategorii do 10 lat.

Konkurs "Wildlife Photographer of the Year 2012" jest organizowany od prawie 50 lat przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i stację telewizyjną BBC Worldwide. Ma promować odkrywanie, rozumienie i odpowiedzialne cieszenie się naturą i przyrodą. W pierwszej edycji było 500 zgłoszeń, dzisiaj - ponad 48 tysięcy.

To konkurs, który cieszy się wielką estymą wśród fotografów przyrody z całego świata oraz wśród publiczności, która zawsze tłumnie odwiedza wystawę pokonkursową, by oglądać piękne ujęcia zwierząt oraz przyrody. W Muzeum Historii Naturalnej w Londynie wstęp na tę wystawę kosztuje 10 i 5 funtów, czyli 50 i 25 zł, a w Bytomiu - jedynie 10 i 8 zł. Tego nie wolno przegapić!
"Dziennik Zachodni" jest patronem medialnym wystawy w Bytomiu.

ZOBACZ KONIECZNIE NAJLEPSZE ZDJĘCIA DZIENNIKA ZACHODNIEGO 2012:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!