Muzyka, moda, technologia... Na co czekamy w 2013, czyli...

  Muzyka, moda, technologia... Na co czekamy w 2013, czyli hity nowego roku [GALERIA]

  The Times

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Co będziemy kupować, jeść, czytać i oglądać w nowym roku? Czego będziemy słuchać - znanych i uznanych gwiazd czy zachwycimy się nowymi odkryciami sceny muzycznej? Co opanuje wyobraźnię milionów konsumentów na całym świecie, ludzi, których decyzje o zakupie (lub nie) książki, modelu telefonu czy biletu do kina na konkretny film decydują o być albo nie być jego twórców? Próbę odgadnięcia trendów, które będą wiodły prym w 2013 r., podjęli dziennikarze i redaktorzy "The Times". Oto, co wywróżyli.

  Apple na rynku telewizorów

  Od śmierci Steve'a Jobsa krążą plotki, że następnym twórczym posunięciem Apple będzie próba przeobrażenia małego ekranu w naszych salonach. Większość analityków sądzi, że premiera takiego urządzenia nastąpi w 2013 r.

  Apple najwyraźniej podjął już szereg kroków w kierunku urzeczywistnienia tego projektu. Podobno prowadzi zaawansowane rozmowy z nadawcami i twórcami programów telewizyjnych. Ale spółki telewizyjne obawiają się potęgi Apple, nie chcą znaleźć się w podobnej sytuacji jak wytwórnie płytowe, które teraz żałują pośpiesznych umów z Apple, gdy spółka otwierała sklep muzyczny iTunes. Tymczasem Apple wykupuje potrzebne składniki - takie jak płaskie ekrany - do produkcji swoich telewizorów.

  Mówi się, że prototyp nowego telewizora stoi w biurze sir Jonathana Ive'a, apple'owskiego guru wzornictwa przemysłowego, który dostał więcej kontroli nad tym, jak urządzenia Apple wyglądają i działają. Chociaż Jobs od dawna chciał stworzyć nowy telewizor, urządzenie to będzie przedstawiane raczej jako dzieło sir Jonathana i będzie oznaczało ostateczną zmianę warty w najbardziej wartościowej spółce na świecie. Można się spodziewać, że inni producenci wkrótce pójdą jej śladem.

  W modzie będzie czarno-biało

  Wygląda na to, że w 2013 r. będzie dominować kombinacja czerni i bieli. Miałam też wymienić nazwisko projektanta, ale to zbyt ryzykowne: a co jeśli jego/jej nowa kolekcja okaże się klapą? Natomiast czerń i biel, w odróżnieniu od wielu projektantów, jest zawsze dostępna i przystępna. Jest czysta, prosta i może zostać z powodzeniem zastosowana przez nawet najbardziej ślepych na kolory. To jedna z najłatwiejszych mód do noszenia.

  Jej szczytowym przykładem jest nowa kolekcja Marca Jacobsa, graficzna reinterpretacja Edie Sedgwick i klasycznych wzorów z lat 60. W domach towarowych jej wyrazem może być żakardowy żakiet marki Topshop (65 funtów) albo monochromatyczne spodnie Zara w kwieciste wzory (29,99 funtów).

  W zeszłym roku wydarzyły się rzeczy, których nie sposób było przewidzieć. Kto zgadłby, że kobiety rzucą się na książkę w rodzaju »Pięćdziesiąt twarzy Greya«? Dlatego trudno przewidzieć, co będzie w 2013 r.
  Najbardziej śmiałe projekty bazują na wielowarstwowych fakturach i złożonych wzorach geometrycznych, ale nie popełnisz błędu, zakładając czarno-biały, prążkowany pulower lub białą koszulę do czarnych spodni.

  Książki żyją w internecie

  Przewidywanie trendów jest jak wróżenie z fusów: przyszłych trendów nie da się przewidzieć. Zwłaszcza w przypadku sztuki powszechnie obowiązuje zasada Williama Goldmana, który w odniesieniu do Hollywood stwierdził: Nikt nic nie wie.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama