Park Śląski będzie miał nowy wjazd. Aleja Główna zostanie...

  Park Śląski będzie miał nowy wjazd. Aleja Główna zostanie zamknięta dla ruchu [ZDJĘCIA]

  Justyna Toros

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Park Śląski będzie miał nowy wjazd. Aleja Główna zostanie zamknięta dla ruchu [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Justyna Toros

  Główny wjazd do Parku Śląskiego przesunie się ok. 100 metrów, czyli z alei Głównej do alei Karolinki, którą trzeba wyremontować. Dzięki zmianie wjazd ma być bardziej bezpieczny.
  Wykonawcą nowego wjazdu jest firma Skanska, która odebrała już plac budowy. Radosław Baran, dyrektor inwestycyjny Parku Śląskiego tłumaczy, że prace na razie zostały wstrzymane ze względu na warunki atmosferyczne.

  - Zgodnie z deklaracją wykonawcy, podbudowa i odpływy zostaną wykonane jeszcze w tym roku - wyjaśnia. - Całość inwestycji ma się zakończyć wiosną - dodaje. Zmian w Parku Śląskim będzie więcej.


  Wjazd zostanie przesunięty o około 100 metrów, na aleję Karolinki. Zaraz obok znajduje się pomnik Karolinki, jedna z atrakcji Parku Śląskiego. Natomiast aleja Główna zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Nowy wjazd ma być szeroki, będzie jeden pas wjazdowy i dwa wyjazdowe: pierwszy w stronę Chorzowa, a drugi w stronę Katowic.

  Z alei Karolinki skręcimy w aleję Skośną, która pełni funkcję parkingu. Stamtąd również po skręcie w lewo w przyszłości mamy zjechać na kolejny parking, który jest dopiero projektowany. Znajdzie się on pomiędzy Stadionem Śląskim a ulicą Chorzowską. Ma pomieścić nawet tysiąc 200 samochodów.

  Przy wjeździe do parku, od strony ul. Chorzowskiej w Katowicach staną światła. Sygnalizację świetlną wykona katowicki Miejski Zarząd Ulic i Mostów w ramach modernizacji tej ulicy. Będzie to tzw. sygnalizacja wzbudzana, czyli będzie włączać się odpowiednie światło w zależności od ruchu. Tramwaj będzie w tym miejscu miał priorytet i jeżeli będą czekać samochody na wjazd do Parku Śląskiego, a będzie jechał, to przejedzie jako pierwszy. Z terenów parku na ulicę Chorzowską wyjedziemy na prawoskręcie.

  W ramach przebudowy powstanie ponadto nowy system poboru opłat. Co prawda przetarg na zaprojektowanie i wykonanie systemu będzie dopiero ogłoszony, ale już teraz wiadomo, że będą automaty do uiszczania opłat.

  Precyzyjnie zostaną zaprojektowane szlabany i słupki, żeby były jak najbliżej ul. Chorzowskiej, ale również nie zagrażało to bezpieczeństwu pieszych i na drodze. Szlaban będzie blokował możliwość wjazdu, natomiast przy każdym parkingu i miejscach, gdzie mieszkańcy zazwyczaj zostawiają auta, będą ustawione automaty do uiszczania opłat.

  Przebudowa wjazdu ma kosztować 225 tysięcy zł. Przed aleją Główną zostaną ustawione słupki. Na początku zostaną zamontowane w taki sposób, aby zapominalscy mogli wzdłuż fontann wrócić na ulicę Chorzowską.

  Oprócz tego Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na zmodernizowanie torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej. Przetarg został rozstrzygnięty, a prace rozpoczną się wiosną tego roku, więc w sezonie letnim nowy wjazd nie będzie gotowy.

  Dopiero w 2014 roku, gdy zakończy się remont torowiska i ul. Chorzowskiej, będzie można bezpiecznie i bez problemów wjechać do Parku Śląskiego.
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Trwa pościg ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co z aleją...

   popek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 83

   do biegania,kiedy wyasfaltują ten żwirek?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przyjdzie i taki czas

   żwirek i muchomorek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 58

   jak wszzystkie koty w parku uznają, że kuweta już jest zasmolona na amen :D

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama