Eugeniusz Lubański, wójt gminy Kobiór: Nie znam powodów,...

  Eugeniusz Lubański, wójt gminy Kobiór: Nie znam powodów, którymi kierował się napastnik

  Eugeniusz Lubański

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Brutalne pobicie urzędników gminy Kobiór nagrały kamery. Napastnik udawał, że nie pamięta pobicia wójta. Rozmawiamy z Eugeniuszem Lubańskim, wójtem gminy Kobiór.
  Eugeniusz Lubański

  Eugeniusz Lubański ©arc

  Jesteśmy prawie tydzień po tragicznym zdarzeniu jakie miało miejsce w Urzędzie Gminy Kobiór. Co dokładnie stało się w ubiegłą środę?
  - 2 września o godz. 9 zostałem napadnięty w Urzędzie Gminy przez młodego mieszkańca Kobióra i brutalnie pobity. Napastnik zaczaił się na mnie na klatce schodowej, i w chwili gdy schodziłem na parter, zaatakował mnie od tyłu pięściami. Następnie, leżącego na posadzce, uderzał i kopał po całym ciele. Użył również przyniesionej ze sobą rurki, którą uderzył mnie w twarz w okolicach lewego oka. Jak poinformowali mnie pracownicy, napastnik poszukiwał wcześniej wójta.

  Pobity przez napastnika został także kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, który wybiegł panu na pomoc. Jak udało się my dogonić napastnika?

  - Nie wiem, czym zakończyłoby się to zajście, gdyby kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej nie przybył mi na pomoc. W trakcie pościgu on również został uderzony rurką w twarz tak mocno, że upadł. Podjął jednak dalszy pościg za napastnikiem. Przy pomocy mieszkańca na ul. Tuwima sprawca napadu został ujęty i doprowadzony do urzędu, a następnie oddany w ręce policji.

  Jak pan myśli, z jakich powodów, napastnik zdecydował się na zaatakować?
  - Nie znam powodów, którymi kierował się napastnik, gdyż osobiście go nie znałem i nie załatwiał w urzędzie żadnej sprawy. Gdy po ujęciu zapytałem go, dlaczego to zrobił – spytał, czy jestem wójtem i robił wrażenie, że nic sobie nie przypomina.

  Co dalej z bezpieczeństwem w gminie?
  - Policja dysponuje pełnym materiałem obrazującym zajście, gdyż zdarzenie to miało miejsce pod kamerą monitoringu.
  Do tej pory byłem przekonany,że Kobiór jest ostoją spokoju i bezpieczeństwa , lecz ta zuchwała i bezprecedensowa napaść przeczy tym wyobrażeniom. Sprawy dotyczące stanu bezpieczeństwa w Kobiórze zostaną poruszone na najbliższej sesji rady gminy przy udziale przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

  Rozmawiała Aleksandra Smolak

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Wtargnął do urzędu i dotkliwie pobił wójta Kobióra. "Byłem sfrustrowany"  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To tak jak Komorowski po przegranych wyborach

   wodnik szuwarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   i cała Platforma !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama