Uwaga! Oszuści naciągają na płatne szkolenia ZUS

  Uwaga! Oszuści naciągają na płatne szkolenia ZUS

  Beata Kopczyńska ZUS Rybnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oszuści wymyślają coraz bardziej perfidne metody wyłudzania pieniędzy, żerując na ludzkiej łatwowierności i ufności. Ostatnio np. pojawiają się trefne firmy proponujące szkolenia i pomoc w pisaniu wniosków o dofinansowanie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy. Oczywiście, za pieniądze zainteresowanego, choć darmową pomoc przy sporządzaniu tego typu wniosków można otrzymać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
  Beata Kopczyńska, ZUS Rybnik

  Beata Kopczyńska, ZUS Rybnik ©arc

  Trefne firmy rozwijają swoją oszukańczą działalność, bo sam program dofinansowania inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy - w ramach programu prewencji - jest prawdziwy.

  - Taki program prowadzi ZUS - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy Oddziału ZUS-u w Rybniku. - Jak można przeczytać w opisach szkoleń, mają być one prowadzone przez ekspertów oceniających projekty inwestycji ze strony Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Część firm oferuje dodatkowo pisanie wniosków za odpowiednią opłatą.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych doradza zachowanie daleko idącej ostrożności w korzystaniu z takich form pomocy. Eksperci CIOP-PIB oceniający wnioski zobowiązani są do zachowania bezstronności i nie mogą uczestniczyć w tego typu komercyjnych szkoleniach.

  Ze względu na charakter dofinansowania, które dotyczy konkretnych stanowisk pracy, przygotowanie wniosku wymaga dokładnego sprawdzenia warunków pracy na miejscu u wnioskodawcy, a jest to przecież niemożliwe do zrealizowania podczas szkoleń uczestników działających w różnych branżach.

  Bezpłatną pomoc i konsultacje w zakresie "Programu dofinansowania", w tym wyjaśnienia dotyczące dokumentów, można uzyskać pod telefonem:
  22 560 16 00
  lub pod adresem e-mail: cot@zus.pl
  Program dofinansowania inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców - płatników składek, ze szczególnym uwzględnieniem mikro-, małych oraz średnich firm.
  Możliwe jest dofinansowanie od 20 do 90 proc. całości przedsięwzięcia. W ramach programu można uzyskać do 500 tysięcy złotych.
  Wszelkie informacje na temat programu wraz z formularzem wniosku można znaleźć na stronie: www.zus.pl w zakładce "Polecane".

  Beata Kopczyńska ZUS Rybnik


  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo