W Czechowicach-Dziedzicach pies będzie uczył dzieci

  W Czechowicach-Dziedzicach pies będzie uczył dzieci

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polskie Centrum Dogoterapii zostanie uruchomione w sobotę w Czechowicach-Dziedzicach. Znajdzie się w Drewnianym Domku przy ul. Cienistej, należącym do Fundacji ForgetMeNot - Psia Edukacja, która od dwóch lat prowadzi dla dzieci zajęcia poświęcone bezpieczeństwu z udziałem czworonogów.
  Zajęcia z psem Largo odbywały się m.in. w bielskiej Sferze

  Zajęcia z psem Largo odbywały się m.in. w bielskiej Sferze ©łukasz klimaniec

  To zajęcia nie tylko na Śląsku, ale także na Pomorzu. Golden retriever imieniem Largo, znany już wielu najmłodszym, odwiedza przedszkola, szkoły i centra handlowe. Rok temu z takich zajęć skorzystało 6 tysięcy dzieci. Teraz w kolejce na odwiedziny Largo i innych golden retrieverów czeka 40 szkół.

  - Większość rzeczy, które robimy dzięki sponsorom jest bezpłatna. Otwierając Polskie Centrum Dogoterapii, prócz zajęć dla dzieci, na które bezpłatnie będziemy zapraszali szkoły w formie wycieczek, będziemy prowadzili kursy i szkolenia dla nauczycieli i pedagogów oraz osób, które chciałby przybliżyć sobie temat dogoterapii. Na przykład rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy chcieliby kupić psa i dowiedzieć się, na czym polega dogoterapia - wyjaśnia Tomasz Wójcik, założyciel Fundacji ForgetMeNot - Psia Edukacja.


  Zajęcia z psami będą odbywały się w Drewnianym Domku w przestronnej sali na parterze budynku. Dzieci poznają nie tylko podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontakcie z czworonogiem, jak go głaskać czy karmić, ale także dowiedzą się, jakie ma zalety. Ze względu na charakter budynku dzieci będą mogły czuć się jak w domu. Za każdym razem w zajęciach będzie mogło wziąć udział około 40 osób.

  W sobotę w godz. od 12.00 do 18.00 zaplanowano otwarte zajęcia dla chętnych.
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Trwa pościg ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama