Tauron Nowa Muzyka najlepszym małym festiwalem w Europie....

  Tauron Nowa Muzyka najlepszym małym festiwalem w Europie. Znów!

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tauron Nowa Muzyka najlepszym małym festiwalem w Europie. Znów!
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow

  Mamy duże powody do dumy. Zeszłoroczna, siódma edycja katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka zwyciężyła w plebiscycie European Festival Awards 2012. To prestiżowy plebiscyt, który jest podsumowaniem najlepszych europejskich festiwali.
  Katowicka impreza nie miała sobie równych w kategorii "Best Small Festival" (najlepszy mały festiwal). Zresztą już po raz drugi. W 2010 roku Nowa Muzyka również została nagrodzona w tej kategorii. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się niedawno w holenderskim Groningen.

  - Dziękujemy wam wszystkim. Bez waszego wsparcia nie byłoby tej nagrody, bo nie byłoby samego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Ta nagroda to prestiż, promocja i dobry PR - mówi Adam Godziek, organizator festiwalu. - Wygrywając po raz drugi, zaistnieliśmy już na stałe wśród najbardziej rozpoznawanych festiwali w Europie. Mimo że nadal jesteśmy niszowym i kameralnym festiwalem - dodaje twórca imprezy.

  Tauron Nowa Muzyka, który w zeszłym roku wyjątkowo odbył się na terenie katowickiej Doliny Trzech Stawów (z powodu prac na terenie zabytkowej kopalni Katowice, gdzie powstaje nowa siedziba Muzeum Śląskiego), był jednocześnie jedynym polskim festiwalem, który znalazł się wśród tegorocznych nagrodzonych, a nominowany do nagród był m.in. słynny gdyński Heineken Open'er Festival (w kategorii najlepszego dużego festiwalu, którą dwukrotnie już wygrywał) czy drugie z katowickich wydarzeń, Off Festival (tu nominacja dla najlepszego festiwalu średniego rozmiaru).

  Co ważne, nagrody przyznawane są w oparciu o głosowanie internautów, w dużej mierze samych uczestników tych imprez.
  - Szkoda, że żaden inny polski festiwal nie wygrał w pozostałych kategoriach. Z drugiej strony odbieram naszą nagrodę jako jeszcze większe wyróżnienie. Pokonaliśmy kilkadziesiąt festiwali z całej Europy. Nie wiem, ile dostaliśmy głosów. Ale podobno w sumie na wszystkie kategorie oddano prawie milion głosów - zdradza Adam Godziek.

  Takie wyróżnienie z pewnością może pomóc w tworzeniu kolejnych edycji festiwalu.

  - Na pewno pomaga w promocji festiwalu za granicą oraz w rozmowach z agentami, chociaż już od kilku lat agenci nas znają, doceniają i lubią. Szczególnie promocja i sprzedaż poza Polską jest dla nas teraz bardzo ważna. Z roku na rok liczba festiwalowiczów przyjeżdżających do nas spoza Polski bardzo dynamicznie wzrasta. W tym roku chcemy zrobić promocyjną kampanię zagraniczną z wykorzystaniem liczących się patronów medialnych - podkreśla Godziek.

  Tegoroczna, ósma już edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się pod koniec wakacji, w dniach 22-25 sierpnia. Powróci też na poprzednie miejsce na terenie Muzeum Śląskiego.
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Zatrzymany na Słowacji ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama