WOŚP 2013: Policja z Zabrza zatrzymała dwie złodziejki...

  WOŚP 2013: Policja z Zabrza zatrzymała dwie złodziejki puszek

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  WOŚP 2013: Policja z Zabrza zatrzymała dwie złodziejki puszek
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Śląska policja

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwie młode kobiety w wieku 18 i 20-lat podejrzewane o dokonanie kradzieży pieniędzy podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawczynie, które są podejrzewane o dokonanie podczas wczorajszej kwesty dwóch przestępstw zostały umieszczone w policyjnym areszcie. Aktualnie trwają poszukiwania ich wspólniczek uczestniczących we wczorajszych kradzieżach.
  Do pierwszej kradzieży doszło wczoraj o godzinie 14.30 przy ulicy Korczoka. Trzy młode kobiety podeszły do jednego z wolontariuszy, a następnie wyrwały mu z ręki puszkę z pieniędzmi. W trakcie szamotaniny tekturowa skarbonka rozpadła się. Sprawczynie zebrały pieniądze, a następnie uciekły z miejsca przestępstwa. Po kilku godzinach, tym razem w centrum Zabrza doszło do kolejnej kradzieży. Przestępstwa dokonały ponownie młode kobiety. Tym razem sprawczynie wyrwały puszkę wolontariuszce, a następnie zbiegły z miejsca zdarzenia.

  WOŚP 2013 w miastach woj. śląskiego - ZDJĘCIA, FILMY, RELACJE

  Dzięki podjętym działaniom operacyjnym, policjantom z Zabrza udało się ustalić tożsamość osób podejrzewanych o dokonanie obu przestępstw. Jedną z nich, 20-latkę zatrzymano wieczorem przy ulicy Wolności. Wymieniona w przeszłości była wielokrotnie karana za różnego rodzaju przestępstwa, w tym przestępstwa o charakterze rozbójniczym. Druga sprawczyni sama zgłosiła się do pobliskiego komisariatu. Obie zatrzymane zostały osadzone w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchane na okoliczność wczorajszych wydarzeń. Jednocześnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych osób, które według policyjnych ustaleń brały udział we wczorajszych kradzieżach.
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Trwa pościg ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama