IV Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego pod znakiem klasyki...

  IV Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego pod znakiem klasyki kina

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Fundacja Spina i jej podopieczni będą beneficjentami IV Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego. Klasyka kina - pod tym hasłem odbędzie się 9 lutego br. kolejny Bal, zabrzmią filmowe przeboje, wystąpią gwiazdy z repertuarem z przedwojennych filmów, a scenografia zapełni się postaciami znanymi z "Przeminęło z wiatrem", "Śniadania u Tiffaniego" czy "Pół żartem, pół serio".
  Od 2010 roku dzięki balom charytatywnym udało pomóc trzem śląskim fundacjom, działającym na różnych polach - Iskierce opiekującej się dziećmi onkologicznymi, Fundacji Pomocy Dzieciom "Ulica" - pracującej na rzecz dzieci ze środowisk ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz Śląskiemu Funduszowi Stypendialnemu - który umożliwia edukację studentom z biednych rodzin.

  Tym razem dochód z balu wesprzeć katowicką fundację Spina, pracującą na rzecz dzieci rodzących się z przepukliną oponowo-rdzeniową, kupując dla nich m.in.
  niezbędny sprzęt ortopedyczny. Fundacja od kilku lat realizuje projekty kompleksowo wspomagające chore dzieci - współpracując z międzynarodowymi specjalistami, poznając najnowsze rozwiązania i wdrażając je wśród swoich podopiecznych.

  Wszystkie dotychczasowe bale zakończyły się sukcesem także dzięki aukcjom. Hojność osobistości świata kultury i sztuki pozwoliły nam pozyskać środki na projekty realizowane przez fundacje. W poprzednich latach swoje dzieła przekazali na szczytny cel m.in.: Renata Bonczar, Barbara Ptak, Wojciech Kilar, Andrzej Urbanowicz, Wacław Pałka. W 2011 roku "Uwerturę uroczystą" Wojciecha Kilara zlicytowano za rekordowe 110 tysięcy złotych, a rękopis trafił do Muzeum Historii Katowic.

  W tym roku wśród licytowanych przedmiotów będzie m.in. scenariusz do "Salta" z 1965 roku, podarowany przez Tadeusza Konwickiego. Główną rolę w tym filmie zagrał Zbyszek Cybulski. Zlicytowany zostanie także egzemplarz scenariusza do "Pana Tadeusza" z fragmentem muzyki Wojciecha Kilara i listem kierowanym do niego przez Andrzeja Wajdę. Oprócz tego obrazy śląskich artystów - wśród nich prace Barbary Ptak i Piotra Szmitke.

  Tradycyjnie też, na antenie Radia Katowice odbędzie się konkurs dla słuchaczy, w którym miłośnicy kina będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i wygrać cenne nagrody.
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Zatrzymany na Słowacji ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama