Balansujące rzeźby Kędziory w Dubaju

  Balansujące rzeźby Kędziory w Dubaju

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plenerowa ekspozycja złożona z 31 kompozycji rzeźbiarskich autorstwa znanego częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory, jest wystawiana w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  Odbywa się to w ramach projektu artystycznego Under the Dubai Sky, Creating Balance by Jotka. Jotka to przydomek Kędziory, zdobywającego światową sławę jako autora rzeźb balansujących, zawieszonych na linach i utrzymujących się w pionie jakby na przekór prawom fizyki.

  Ekspozycja zaaranżowana została na terenie Rządowego Centrum Finansowego w Dubaju, zaś jej wernisaż towarzyszył inauguracji Międzynarodowego Tygodnia Biznesu i Kultury. Odbyły się też warsztaty twórcze na Dubajskim Uniwersytecie Amerykańskim, z udziałem grupy studentów i wykładowców, którym artysta opowiadał o tajnikach swej twórczości. Na koniec wspólnie wykonano uskrzydloną, balansującą rzeźbę.

  Została ona zlicytowana na cele charytatywne przez dom aukcyjny Christie, na stałe pozostanie właśnie w Dubaju.

  Większość prac, które znalazły się na Bliskim Wschodzie, oderwana jest od ziemi, balansuje na linach w powietrzu. Niesamowicie wyglądają na tle nowoczesnych biurowców i drapaczy chmur. Za kilka tygodni wystawa będzie przeniesiona w inne dzielnice Dubaju, niektóre rzeźby znajdą się w obrębie ekskluzywnych hoteli. W marcu, podczas święta sztuki współczesnej Art Base in Dubai, zorganizowana zostanie jeszcze jedna, reprezentatywna wystawa dzieł Jerzego Kędziory.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama