Katowice: Dymią pod placem Szewczyka. To testy dworca

  Katowice: Dymią pod placem Szewczyka. To testy dworca

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  - Między innymi systemu oddymiania. Wyniki wypadają pozytywnie, ale zarówno przyszły zarządca obiektów - Miejski Zarząd Ulic i Mostów z Katowic - jak i inwestor - Neinver Polska, chcą mieć pewność, że wszystko będzie sprawnie działało - wyjaśnia Daniel Muc, rzecznik firmy Strabag, generalnego wykonawcy inwestycji.

  Testy oddymiania, choć wydają się skomplikowane, są proste: na dworzec i do tunelu wjeżdżają pojazdy i "kopcą". - W tym czasie ustawiana jest moc wentylacji. Nie wszystko można było bowiem zaprojektować na poziomie modelu, niektóre rzeczy trzeba programować już manualnie, w gotowym obiekcie - dodaje Muc.

  Sprawna wentylacja jest ważna, bo na dworcu i w tunelu ruch będzie się odbywał non stop. Autobusy będą tu wjeżdżały i wyjeżdżały co kilkadziesiąt sekund. Ponadto w ostatnich dniach, w podziemnej części kompleksu wzmacniany był sygnał radiowy dla służb porządkowych. Zarówno tunel, jak i dworzec przeszły już wszystkie odbiory oraz zostały dopuszczone do użytkowania przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy zostaną otwarte. - Data nie została jeszcze wskazana, jakiekolwiek daty pojawiające się w mediach nie są potwierdzone - ucina Muc.

  Dotarliśmy do planów organizacji ruchu na dworcu. Linii autobusowych będzie tu mniej niż zatrzymywało się na placu Szewczyka przed przebudową. W sumie będzie ich 12, w tym linia "Lotnisko" kursująca z Katowic do Pyrzowic.

  Pozostałych jedenaście linii to: 0, 12, 37, 50, 110, 115, 600, 672, 674, 689, 910. Kursują na trasach w kierunku osiedli: Witosa, Paderewskiego, Tysiąclecia, do Piotrowic, Kostuchny, Ligoty, Giszowca, Muchowca, Bogucic oraz Siemianowic Śląskich.

  Autobusy tych linii zajmą osiem z dziesięciu dworcowych stanowisk, to z nr. 9 będzie techniczne, a z nr. 10 będzie przeznaczone wyłącznie do obsługi linii na lotnisko. Pozostałe linie wjeżdżające niegdyś na pl. Szewczyka będą się zatrzymywały, tak jak to jest obecnie, przy pl. Wolności oraz pl. Andrzeja
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Zatrzymany na Słowacji ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wielki dworze autobusowy,

   jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 7

   na którym będzie się zatrzymywać 12 linii, przecież na byle jakim przystanku zatrzymuje się więcej! Z czego wynika tak nędzna obsługa dworca przez KZKGOP i rozrzucenie głównych przystanków po całym...rozwiń całość

   na którym będzie się zatrzymywać 12 linii, przecież na byle jakim przystanku zatrzymuje się więcej! Z czego wynika tak nędzna obsługa dworca przez KZKGOP i rozrzucenie głównych przystanków po całym centrum? Dlaczego mając taki dworzec trzeba będzie tłuc się z dworca na Pl. Wolności, Pl. OMP itd.? Może DZ znajdzie wyjaśnienie, czy to wina ciasnego dworca, czy niekompetencji KZKGOP?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama