Brzeszcze: szkoła z gwarancją pracy

  Brzeszcze: szkoła z gwarancją pracy

  Bogusław Kwiecień

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Każdy absolwent kierunków górniczych technikum i zawodówki w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach otrzyma certyfikat gwarantujący zatrudnienie w kopalniach Kompanii Węglowej SA, w tym KWK "Brzeszcze".
  Takie zapewnienie znalazło się w porozumieniu zawartym przez Zarząd Powiatu Oświęcimskiego i Kompanię Węglową SA. - Dobrze się stało, że od kilku lat możemy na nowo przyjmować ludzi, bo przypomnę, że przez 14 lat w górnictwie nie wolno było zatrudniać nowych pracowników, a branża będąca jedną z podstaw polskiej gospodarki, obumierała - mówi Jan Parcer, dyrektor ds. pracy w kopalni "Brzeszcze".

  Pewność pracy stanowi z kolei magnes, który przyciąga do powiatowej "szóstki" coraz więcej młodych ludzi. Według starosty Józefa Krawczyka, PZ nr 6 wyrasta na największą szkołę w powiecie oświęcimskim pod względem liczby uczniów.

  Zgodnie z umową "szóstka" otworzy oddziały dla młodzieży, wśród nich: technik górnictwa podziemnego, górnik eksploatacji podziemnej oraz nowy - technik elektryk o specjalności eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych górnictwa podziemnego.

  Studniówki w Małopolsce 2013 [ZDJĘCIA]  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama