Świętochłowic nie stać na wyremontowanie swojego odcinka DTŚ

  Świętochłowic nie stać na wyremontowanie swojego odcinka DTŚ

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Świętochłowic nie stać na wyremontowanie swojego odcinka DTŚ

  ©arc.

  Świętochłowicki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej jest jednym z najstarszych fragmentów tej drogi. To jeden z powodów, dla których kierowcy nazywają ten odcinek "szwajcarskim serem". Niestety, miasta nie stać na przeprowadzenie kapitalnego remontu DTŚki. Na łatanie dziur na jej odcinku wydadzą 510 tys. zł.
  Świętochłowic nie stać na wyremontowanie swojego odcinka DTŚ

  ©arc.

  Budowę DTŚ w Świętochłowicach rozpoczęto w 1986 roku, jednak z powodu trudności finansowych państwa, inwestycja została wstrzymana. Budowę wznowiono dopiero kilkanaście lat później, bo w 1999 roku i ukończono ją w 2001 roku. Zatem świętochłowicki odcinek swoje lata ma.

  Ponadto jest to jeden z najdłuższych fragmentów DTŚki na całym jej odcinku od Katowic do Zabrza, bowiem ma około 6,5 kilometra długości w obie strony. - Wyremontowanie całości kosztowałoby 18 milionów złotych. To bardzo dużo i niestety miasta na taki wydatek nie stać - wyjaśnia Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

  W ubiegłym roku władze wnioskowały do Urzędu Marszałkowskiego o środki europejskie na wyremontowanie całego odcinka DTŚ w Świętochłowicach. Miasto miało szansę dostać 80 proc. potrzebnej kwoty. Niestety, nie udało się.

  Kwota 120 mln zł została rozdzielona na większe inwestycje wojewódzkie, m.in. na budowę obwodnicy Pszczyny. Wiceprezydent dodaje, że bez unijnej dotacji nie uda się wyremontować DTŚki. - Jak tylko będą środki zewnętrzne, będziemy się o nie starać - obiecuje wiceprezydent Karcz. Zaznacza, że dokumentacja i kosztorys kapitalnego remontu są już gotowe.

  W tym roku Świętochłowice wydadzą na remont DTŚki 510 tys. zł. - Już wiosną zaczniemy dokładnie łatać dziury na naszym odcinku. Na remont pozostałych dróg gminnych i powiatowych przeznaczymy 3 miliony złotych. Zatem na wszystkie drogi w naszym mieście mamy w sumie 3,5 miliona złotych - tłumaczy Karcz.
  *Michał Smolorz nie żyje ZDJĘCIA I WIDEO Z POGRZEBU
  *Dramatyczny pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach [UNIKATOWE ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2013 SPRAWDŹ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co Świętochłowice?

   radost (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 31

   Skoro miasto nie jest w stanie utrzymać własnej infrastruktury to po co w ogóle istnieje? Niech stanie się dzielnicą miasta które będzie na to stać, dodatkowo zaoszczędzi się co nieco na bandzie...rozwiń całość

   Skoro miasto nie jest w stanie utrzymać własnej infrastruktury to po co w ogóle istnieje? Niech stanie się dzielnicą miasta które będzie na to stać, dodatkowo zaoszczędzi się co nieco na bandzie (niepo)radnych i prezydencie fajtłapie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe z czego Fudali chce wybudować Rybnicki odcinek DTŚ.Chyba że ze swoich ,bo

   gefrajter Kugell (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 38

   żaden radny nie zagłosuje za przyznaniem pieniędzy na drogę którą ma wybudować bez pieniędzy z budżetu krajowego i ją za własne pieniądze utrzymywać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nastawiejta radarów i pieniądze się

   marszołek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 37

   znajdą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bowiem ma około 6,5 kilometra długości w obie strony.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   hefajstos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 42

   Czyli 3.25 kilosa w jedną stronę.Śmiech na sali.Jajca Kur.a jak berety.Wystarczy odciąć kler od Świętochłowickich pieniędzy i można dwie takie dtś-ki wybudować od podstaw.Lekcje religi i darmowy...rozwiń całość

   Czyli 3.25 kilosa w jedną stronę.Śmiech na sali.Jajca Kur.a jak berety.Wystarczy odciąć kler od Świętochłowickich pieniędzy i można dwie takie dtś-ki wybudować od podstaw.Lekcje religi i darmowy prąd dla kleru jak również zwolnienie z podatków dużo kosztują biedne Święto-chłowice.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama