Minister sportu Joanna Mucha w Katowicach [RELACJA]

  Minister sportu Joanna Mucha w Katowicach [RELACJA]

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pierwsi zimowi zdobywcy szczytu Gasherbrum (Janusz Gołąb, Adam Bielecki, minister Mucha, Agnieszka Bielecka i Artur Haizer) I spotkali się w kwietniu
  1/6
  przejdź do galerii

  Pierwsi zimowi zdobywcy szczytu Gasherbrum (Janusz Gołąb, Adam Bielecki, minister Mucha, Agnieszka Bielecka i Artur Haizer) I spotkali się w kwietniu w Warszawie z minister sportu Joanną Muchą. ©arc.

  - Na orliki w woj. śląskim wydaliśmy z ministerstwa 65,5 mln zł - wyliczyła minister Joanna Mucha. - Poza orlikami zbudowaliśmy przy współudziale środków z ministerstwa 36 hal sportowych, 40 sal gimnastycznych, 9 krytych pływalni, 26 innych obiektów m.in. pawilony, zaplecza sportowe, boiska czy terenowe urządzenia sportowe - wymieniła.

  Do najważniejszych inwestycji sportowych w Śląskiem w ostatnich latach minister zalicza: modernizację i przebudowę skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince (46 mln zł ministerstwa), budowę wielofunkcyjnej hali sportowo-widowiskowej w Tychach (6 mln zł), modernizację i przebudowę skoczni narciarskiej w Szczyrku (48 mln zł), rozbudowę hali sportowej w Sosnowcu dla potrzeb szkolenia polskiego związku szermierczego (1 mln zł), budowę wielofunkcyjnej hali sportowej w Częstochowie (1 mln zł), budowę lodowiska sztucznie mrożonego w Tychach (10 mln zł), przebudowę tras narciarskich w Szczyrku ze stadionem i strzelnicą triathlonową na Kubalonce (6 mln zł) i budowę krytej pływalni "Kąpielisko letnie" w Gliwicach (3 mln zł).

  Minister Mucha w Katowicach! [O CO CHCESZ ZAPYTAĆ? ZADAJ PYTANIE]
  Ministra Mucha na Śląsku. Zobaczcie, co pisał o niej Tygodnik Postbrukowy!


  Są też braki w programie inwestycyjnym ministerstwa sportu i turystyki, przyznała minister. - W moim mniemaniu niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy szkoła nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej - powiedziała. W woj. śląskim aż osiem gmin nie ma do dziś swojej pełnowymiarowej sali gimnastycznej. - To Kobiór, Niegowa, Ornontowice, Lipie, Wyry, Wojkowice, Lyski i Krzyżanowice - wymieniła minister.

  - Mam nadzieję, że w najbliższym czasie z pomocą środków Ministerstwa Sportu i Turystyki uda się to nadrobić.

 Dodam, że 55 gmin nie wzięło udział w programie Moje boisko. Orlik 2012. To sporo. Mam nadzieję, że innymi programami uda się nadrobić te braki - zaznacza.

  Czy jest zatem szansa na kolejne programy wzorowane na Orlik 2012? - Będę przedstawiała program inwestycyjny w najbliższym czasie. Jeszcze nie mogę go ujawnić. Zdradzę tylko, że jedną z trzech głównych części tego programu będzie infrastruktura dla sportu powszechnego. Możemy się więc spodziewać czegoś podobnego do programu Orlik 2012 - zapowiedziała Joanna Mucha.

  Na spotkaniu odniosła się również do zaproponowanej przez Zbigniewa Bońka amnestii dla kibiców. 

Przypomnijmy, iż zarząd PZPN zwrócił się w środę do Komisji Dyscyplinarnej piłkarskiej centrali i Komisji Ligi Ekstraklasy SA z wnioskiem o darowanie kar klubom Ekstraklasy, 1. i 2. ligi, dotyczących kibiców.

  - Sytuacja jest kontrowersyjna, myślę że jeszcze w najbliższych dniach będziemy mieli okazję z panem prezesem sprawę konsultować - mówiła minister. - Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat, prezes nie ma obowiązku konsultować ze mną takiej decyzji - zaznaczyła.

  Czy minister weźmie udział w rozmowa z PZPN i przedstawicielami lig piłkarskich. — Już brałam udział w tego typu rozmowach i jeśli ponownie zostanę zaproszona, to przyjmę zaproszenie — zapowiada minister.  Minister Mucha potwierdziła także, że niepokoi ją sytuacja Stadionu Śląskiego, który jest ciągle wielkim placem budowy. - Ja mogę powiedzieć tylko, że w planach związanych z organizacją Euro 2012, Stadion Śląski był uwzględniany. 110 mln zł dofinansowania inwestycji z budżetu państwa to duże dofinansowanie. Stało się, jak się stało - mówiła.


  Adam Matusiewicz zapowiedział, że jego następca jeszcze przed upłynięciem kadencji powinien przeciąć wstęgę na otwarciu zmodernizowanego stadionu.
  *Michał Smolorz nie żyje ZDJĘCIA I WIDEO Z POGRZEBU
  *Dramatyczny pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach [UNIKATOWE ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2013 SPRAWDŹ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama