Praca maturalna do kupienia już za 30 zł! [OFERTY DLA...

  Praca maturalna do kupienia już za 30 zł! [OFERTY DLA MATURZYSTÓW]

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Maturzyści idą na łatwiznę? Na szczęście nie wszyscy
  1/2
  przejdź do galerii

  Maturzyści idą na łatwiznę? Na szczęście nie wszyscy ©Bartłomiej Wutke

  Jestem nauczycielem języka polskiego. Posiadam gotowe prezentacje maturalne z zeszłych lat, dołączam plan i bibliografię. W razie potrzeby przesyłam pomoce dodatkowe i wprowadzam poprawki - od tego typu ogłoszeń w ostatnich tygodniach roi się w internecie. Sprzedawcy na ponad cztery miesiące przed maturą zwęszyli możliwość zarobienia na leniwych i nieuczciwych uczniach. Chętnych na gotowe prezentacje nie brakuje. Można kupić je od ręki i to niedrogo.
  Swoją ofertę cytowany powyżej "nauczyciel języka polskiego" wycenił na 50 złotych. Lista tematów, jakie ma do sprzedania, sięga blisko 100 pozycji. "Prace wysyłam w danym roku szkolnym jednej osobie. Możliwość dokonania transakcji na allegro" - zachwala swoją ofertę. "Jeżeli masz zamiar dobrze przygotować się do ustnej matury z polskiego, szukasz przyjemnego tematu w pełni przeze mnie opracowanego, potrzebujesz bazy (fundamentu) do swojej własnej prezentacji. Nie zwlekaj! Pisz, a na pewno się dogadamy!" - zachęca Betina_93, która na jednym z forów sprzedaje własną prezentację maturalną z 2012.

  Cenę można uzgodnić, najczęściej wahają się od 30 (za gotową pracę) do 100 złotych (za nowe tematy, które trzeba opracować od podstaw). W ten sposób dorabiają sobie zeszłoroczni maturzyści, studenci filologii polskiej czy sami nauczyciele.

  Choć droga na skróty jest kusząca, to maturzyści nie powinni jej wybierać. Nauczyciele - egzaminatorzy nie mają większych problemów ze stwierdzeniem czy uczeń prezentację przygotował sam czy kupił w sieci.

  - Nie wystarczy kupić i wyrecytować z pamięci prezentację - przestrzega Roman Dziedzic, szef Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Jak dodaje, o liczbie zdobytych punktów w głównej mierze decydują odpowiedzi na pytania zadane później przez egzaminatora.

  - To moment, w którym widać jak na dłoni czy maturzysta sam przygotował prezentację - dodaje Lucyna Chroszcz, nauczycielka języka polskiego z V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach, która egzaminuje uczniów podczas matury ustnej z tego przedmiotu. - Jeśli ktoś wybrał drogę na skróty, odpowiedzi go od razu zdemaskują.

  Dziedzic przypomina również, że w 2015 roku wchodzą w życie nowe zasady zdawania egzaminu maturalnego. Oznacza to, że handel gotowymi pracami może się skończyć, bo zamiast przygotowania prezentacji na wcześniej wybrany temat, maturzysta będzie odpowiadał na pytania wylosowane w trakcie egzaminu. W pierwszej części egzaminu będzie musiał wypowiedzieć się na ten temat. W drugiej części rozmawiać o nim z egzaminatorami. Pula pytań będzie wcześniej mu znana.

  - Przypuszczam, że przy pokrętnym nastawieniu niektórych uczniów gotowe odpowiedzi pojawią się w internecie - podsumowuje szef OKE. - Pokusa skorzystania z nich będzie zawsze, co gorsza, nie wszyscy maturzyści uważają to za nieuczciwość.
  *Michał Smolorz nie żyje ZDJĘCIA I WIDEO Z POGRZEBU
  *Dramatyczny pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach [UNIKATOWE ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2013 SPRAWDŹ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (85)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca maturalna

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam. Motyw konia ( ocena na 90% ) w literaturze i sztuce za 30 zł - równowartość doładowania :) Więcej info pod swifty987@gmail.com

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szybko, na ostatnią chwilę!

   frakta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Cześć! Skończyłam studia polonistyczne, specjalność nauczycielską, jestem też studentką kulturoznawstwa. Jeśli masz problem z prezentacją maturalną, napisz do mnie koniecznie! :) Napiszę pracę na...rozwiń całość

   Cześć! Skończyłam studia polonistyczne, specjalność nauczycielską, jestem też studentką kulturoznawstwa. Jeśli masz problem z prezentacją maturalną, napisz do mnie koniecznie! :) Napiszę pracę na wybrany przez Ciebie temat, otrzymasz przygotowaną ode mnie prezentację (4-5 str. A4 - w sam raz na 15 minut), bibliografię podmiotu (4-5 książek), rozbudowaną bibliografię przedmiotu (7-8 pozycji), konspekt, który przyda Ci się podczas prezentacji oraz wybór cytatów, które będziesz mógł podczas niej wykorzystać. Gwarantuję, że praca nie będzie plagiatem, jeśli znajdziesz podobną w internecie, zwracam pieniądze!!! Napisanie dobrej prezentacji nie jest dla mnie problemem, dlatego nawet nie próbuję bawić się w ściąganie gotowców z internetu. Najpierw przesyłam fragment pracy i bibliografię do akceptacji, a dopiero potem, po konsultacji, resztę pracy. Jeśli masz książki, na których chcesz oprzeć pracę lub inne pomysły - bardzo chętnie to uwzględnię. Jeśli nie - możesz całkowicie zdać się na mnie lub wspólnie uzgodnić listę lektur. Moje prezentacje oceniane były zazwyczaj w skali od 18 do 20 punktów :)
   Szybka realizacja!
   Zapraszam do kontaktu: frakta@o2.pl (najszybciej), podam więcej szczegółów i kontakt przez FB. Jeśli jesteś z Krakowa, możemy się spotkać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprzedam prace maturalną - HOLOCAUST

   frakta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dzień dobry,

   Mam też do odsprzedania prezentacje, które pisałam w poprzednich latach na zamówienie. Każda z konspektem, bibliografią podmiotu i przedmiotu oraz wyborem cytatów do wykorzystania na...rozwiń całość

   Dzień dobry,

   Mam też do odsprzedania prezentacje, które pisałam w poprzednich latach na zamówienie. Każda z konspektem, bibliografią podmiotu i przedmiotu oraz wyborem cytatów do wykorzystania na prezentacji. Każda była wykorzystana tylko raz i każda jest za 50 zł. Może akurat temat się pokrywa? Pozdrawiam serdecznie! :)
   Marta

   Zjawy, duchy, sny, wizje w literaturze. Na wybranych przykładach omów, jakie funkcje pełniły te zjawiska w dziełach literackich.
   Wyobrażenie człowieka o Bogu - zaprezentuj różne realizacje tego motywu na podstawie utworów literackich dwóch wybranych epok.
   Świat to labirynt, teatr, sen. Omów koncepcje mówienia o świecie przez literaturę.
   Szekspir w kinie współczesnym, omów wybrane adaptacje prezentując swoją opinię.
   Starość jako temat literacki - przedstaw funkcjonowanie motywu analizując wybrane utwory.
   Satyryczny obraz społeczeństwa polskiego w wybranych utworach literackich. Omów na wybranych przykładach.
   Samotność – przykra konieczność czy własny wybór – omów zagadnienie na podstawie kilku tekstów literackich.
   Rodzina w literaturze i filmie. Przedstaw różnorodność tego motywu na dowolnych przykładach kultury.
   Odwaga i tchórzostwo. Odwołując się do literatury, scharakteryzuj skrajne postawy
   bohaterów. Przedstaw konsekwencje przyjęcia prezentowanych postaw.
   Motyw miłości w literaturze. Porównaj jego ujęcie na wybranych przykładach dwóch epok.
   Motyw franciszkański w literaturze. Omów sposób jego funkcjonowania na wybranych przykładach.
   Metamorfoza jako ważny moment w życiu bohatera. Omów jej sens.
   Literackie wizje par zakochanych. Omów temat, wykorzystując celowo wybrane przez siebie utwory.
   Kształt literacki kryminału. Omów na przykładzie wybranych utworów należących do tego gatunku.
   Język i styl wyznań miłosnych. Rozważ temat na przykładach tekstów epistolarnych dwóch wybranych epok literackich.
   Język prasy. Omów różne odmiany stylu publicystycznego na konkretnych przykładach.
   Relacje pomiędzy ojcem a synem. Scharakteryzuj je na wybranych przykładach.
   Psychologiczne studium zbrodniarza w wybranych tekstach kultury. Omów różne sposoby prezentowania psychiki bohaterów.
   Przenikanie się świata realnego i fantastycznego w utworach literackich. Omów na podstawie wybranych przykładów.
   Omów funkcję motywu pożegnania i rozstania w wybranych utworach literackich.
   Odwołując się do losów i dzieł emigrantów przedstaw dramat Polaków na obczyźnie.
   Motyw wesela w literaturze. Porównaj różne jego ujęcia analizując podane utwory. (A. Mickiewicz Pan Tadeusz, E. Orzeszkowa Nad Niemnem, S. Wyspiański Wesele,
   W. Reymont Chłopi)
   Motyw balu i zabawy oraz jego funkcje. Dokonaj analizy tego zjawiska na podstawie wybranych utworów z różnych epok.
   Portret człowieka doświadczonego przez wojnę w polskiej literaturze powojennej.
   Moment śmierci bohatera w literaturze. Przedstaw zjawisko, analizując wybrane przykłady.
   Miasta pełne tajemnic, miasta realistów i naturalistów. Scharakteryzuj, odwołując się do wybranych przykładów z literatury.
   Adaptacje dzieł literackich w twórczości Andrzeja Wajdy. Scharakteryzuj twórczość reżysera w oparciu o wybrane przykłady filmów.
   Miłość do kobiety w literaturze.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca maturalna z języka polskiego

   Grazyna F (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mam do sprzedania pracę maturalną z języka polskiego na egzamin ustny. Temat pracy to :Topos(motyw) pór roku w literaturze i sztuce. Dostałam za nią 100/100 punktów.
   Pytania były bardzo...rozwiń całość

   Mam do sprzedania pracę maturalną z języka polskiego na egzamin ustny. Temat pracy to :Topos(motyw) pór roku w literaturze i sztuce. Dostałam za nią 100/100 punktów.
   Pytania były bardzo proste,odnosiły się do przyrody.
   W pracy wykorzystane zostały oprócz literatury płyta z muzyką Vivaldiego"cztery pory roku" oraz obrazy przedstawiające pory roku, uważam ze to dodatkowy atut pracy ponieważ patrząc na obrazy bardzo łatwo jest o nich opowiadać. Poniżej w załącznikach znajdują się obrazy wykorzystane w pracy.
   Dodatkowo do pracy dołączam:
   -obrazy wydrukowane w formacie A 4 które wystarczy ponaklejać na większy arkusz papieru,podpisać i zabrać ze sobą na egzamin.
   -plan ramowy
   -bibliografię
   -kartkę z cytatami z której można korzystać na egzaminie
   Obrazy:
   1. Jesień
   2.Dworek zimą
   3.Babie lato
   4. Orka
   5. Wiosna
   6.Lato
   7. Jesień
   8. Zima
   Literatura wykorzystana w pracy to: chłopi-Władysława Raymonda,sklepy cynamonowe-Brunon Schulz, Monachomachia-Ignacy Krasicki. Wystarczy raz przeczytać streszczenia tych książek. 2 z tych książek wychodzi poza program wiec na pewno egzaminatorzy nie będą pytać o ich treść ;) a samo ich użycie zapewnia dodatkowe punkty na maturze.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca maturalna z języka polskiego

   Grazyna F (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wszelkich dodatkowych informacji udziele pod adresem e-mail grazynaf70@interia.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszuści

   Stefan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Przestrzegam wszystkich przed http://pracematuralne.pl/. Pracę maturalną pisza oszuści i osoby które nie znają się na temacie. Zamówiłem u nich prace, do momentu wpłacenia i odebrania pracy( nie...rozwiń całość

   Przestrzegam wszystkich przed http://pracematuralne.pl/. Pracę maturalną pisza oszuści i osoby które nie znają się na temacie. Zamówiłem u nich prace, do momentu wpłacenia i odebrania pracy( nie pełnej) kontakt jest bardzo szybki i sprawny. Na e maile odpisują w kilkadziesiąt minut. W momencie dostania pracy okazało się ,że otrzymałem tylko samą pracę bez konspektu , bibliografii oraz przykładowych pytań. Po kilku e mailach do nich ktoś w konću odpisał i miał uzupełnić brakujaće rzeczy, jednak nic. Po kilku kolejnych e meilach do nich i odpowiedziach że będzie wszytsko napisane, nic nie dostałem. W miedzy czasie okazało się ze praca która dostałem nadaje się tylko do wyrzucenia. Po sprawdzeniu przez nauczycielkę języka polskiego dostałem komentarz, że osoba która pisałą tą pracę nie czytała lektur i nie ma podstawowej wiedzy na ich temat ,Więc straciłem 130 zł i muszę pisać pracę odnowa zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzedam prace maturalną

   karola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam mam do sprzedania pracę maturalną napisana na 100% oraz zdania na 100% z bibliografią plan ramowy wypowiedzi prezetacją w Power Point cena 50zl temat. Katastroficzna wizja i obrazy zagłady w...rozwiń całość

   Witam mam do sprzedania pracę maturalną napisana na 100% oraz zdania na 100% z bibliografią plan ramowy wypowiedzi prezetacją w Power Point cena 50zl temat. Katastroficzna wizja i obrazy zagłady w dziełach literackich, malarskich i filmowych ( analiza wybranych dziełach) kontakt. karolinakoc189@interia.plzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzedam prace maturalną

   karola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam mam do sprzedania pracę maturalną napisana na 100% oraz zdania na 100% z bibliografią plan ramowy wypowiedzi prezetacją w Power Point cena 50zl temat. Katastroficzna wizja i obrazy zagłady w...rozwiń całość

   Witam mam do sprzedania pracę maturalną napisana na 100% oraz zdania na 100% z bibliografią plan ramowy wypowiedzi prezetacją w Power Point cena 50zl temat. Katastroficzna wizja i obrazy zagłady w dziełach literackich, malarskich i filmowych ( analiza wybranych dziełach) kontakt. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca maturalna z jezyka Polskiego

   Krystian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam! Mam do zaoferowania gotowa prace maturalna na temat:
   1).Postać władcy w literaturze. Zaprezentuj wybrane realizacje motywu i określ funkcje.
   2).Wieś i kultura ludowa w literaturze i...rozwiń całość

   Witam! Mam do zaoferowania gotowa prace maturalna na temat:
   1).Postać władcy w literaturze. Zaprezentuj wybrane realizacje motywu i określ funkcje.
   2).Wieś i kultura ludowa w literaturze i malarstwie. Przedstaw zagadnienie w oparciu o wybrane teksty kultury.
   W pracy są wszystkie elementy tj. bibliografia, konspekt, plan ramowy oraz cytaty. Dzięki tym pracom zdaliśmy mature ustną na 100% także gwarantuje wysoki wynik. Specjalnie na życzenie odpowiem na każde szczegółowe pytanie. Gwarantuje poprawność rzeczową oraz stylistyczną!! Zainteresowane osoby prosiłbym o kontakt na email grucha917@wp.pl. Cena 80zl.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezentacja maturalna: Wpływ pieniędzy na życie bohaterów literackich

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak zostanie praca wysłana ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca M

   Praca M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam. Pomogę przy pisaniu prezentacji maturalnej. Mam ich już w swoim zbiorze ok. 150 prac. W skład pracy wchodzi: bibliografia, konspekt i tekst prezentacji. Dorzucam też czasami przykładowe...rozwiń całość

   Witam. Pomogę przy pisaniu prezentacji maturalnej. Mam ich już w swoim zbiorze ok. 150 prac. W skład pracy wchodzi: bibliografia, konspekt i tekst prezentacji. Dorzucam też czasami przykładowe pytania. Praca kompletna, a cenę ustalam indywidualnie . Prace piszę w ciągu kilku dni.

   Kontakt : GG : 4840991

   Kawałek do wglądu.

   SPRAWDZONA - KOMPLETNA - GOTOWA DO UŻYCIAzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama