Regulamin w obrazkach

  Regulamin w obrazkach

  JS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przy bramach i furtkach parków podjasnogórskich umieszczono tablice z informacją w języku angielskim o godzinach otwarcia, oraz z piktogramami zakazów obowiązujących w parkach.
  Znaki graficzne mają ułatwić pracę strażnikom miejskim. Do tej pory bowiem wiele osób, którym zwracali uwagę na zachowanie niezgodne z regulaminem, twierdziło, że obowiązujących w parkach przepisów nie zna (tablice z regulaminem są wywieszone za bramami parków), albo ich nie rozumie. Teraz piktogramy są umieszczone w tak widocznych miejscach, że nie sposób ich nie zauważyć. Są też tak proste w przekazie, że nie można ich nie zrozumieć. To powinno ułatwić dbałość o parki, które oddano do użytku w tym roku, po prawie dwóch latach rewitalizacji. Przywrócono im wygląd niemal taki, jaki na Wystawę Przemysłowo-Rolniczą 1909 nadał im znany projektant zieleni, prof. Franciszek Szanior.

  Po prawie wieku zdecydowano się na parkowe remonty. Zerwano w nich m.in. stare asfaltowe nawierzchnie oraz betonowe brzegi zbiornika wodnego, usunięto również część starej zieleni, w tym niektóre drzewa.

  W miejsce starych alejek zbudowano nowe, ale mają nieco inny niż pierwotny rozkład i są wykonane z nowych materiałów: część z kostki granitowej, część wysypana jest żwirem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama