VI Katowicki Karnawał Komedii: Bawić ludzi to nie grzech

  VI Katowicki Karnawał Komedii: Bawić ludzi to nie grzech

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowicki Karnawał Komedii rozpocznie się dziś spektaklem "Co ja panu zrobiłem, Pignon?". Grają m.in. Wons, Grabarczyk, Wawrzecki i
  1/4
  przejdź do galerii

  Katowicki Karnawał Komedii rozpocznie się dziś spektaklem "Co ja panu zrobiłem, Pignon?". Grają m.in. Wons, Grabarczyk, Wawrzecki i Dancewicz ©mat. prasowe

  Rozpoczął się VI Katowicki Karnawał Komedii. Bilety jak zwykle rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Czemu ciągle lubimy się bawić w teatrze, a farsa "Mayday" jest grana od 20 lat i nikomu się nie nudzi - sprawdzała Katarzyna Pachelska
  Śmiechu, ale takiego z głębi brzucha, a nie tylko z głowy chcą dziś widzowie teatralni, dlatego wykupują na pniu bilety na Katowicki Karnawał Komedii, spektakle z udziałem gwiazd warszawskich w naszych teatrach czy na swojskie, grane od kilkudziesięciu lat "Mayday". Można się na to zżymać, bo przecież teatr nie istnieje tylko po to, by dostarczać rozrywki, ale po co? Publiczność i tak głosuje nogami.


  - Ludzie chcą przeżyć coś fajnego, chcą rozrywki, a nie tylko głupiego śmiechu, a teatr pozostał jedynym miejscem, gdzie żywy człowiek mówi do żywego człowieka - twierdzi Mirosław Neinert, dyrektor Katowickiego Karnawału Komedii i szef Teatru Korez.

  Hity naszych teatrów

  O najpopularniejsze spektakle ubiegłego roku zapytaliśmy w teatrach: Śląskim w Katowicach, Rozrywki w Chorzowie i Polskim w Bielsku-Białej.

  - U nas na pierwszym miejscu był "Hamlet" (lektura szkolna - przyp. red.), na drugim farsa "Mayday", a na trzecim "Przygody Sindbada Żeglarza" dla dzieci - informuje Małgorzata Długowska-Błach z Teatru Śląskiego.

  W Rozrywce, na Dużej Scenie, prym wiodły: komedia o striptizerach "Kogut w rosole", koncert przebojów "Sylwester na bis" i "Skrzypek na dachu". - Na Małej Scenie za to króluje "Historia filozofii po góralsku" według Tischnera - mówi Aneta Głowacka z Rozrywki.

  Hity Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wymienia Irena Świtalska: monodram "Singielka" z Anną Guzik oraz komedia "Dziewczyny z kalendarza" i farsy "Mayday" oraz "Szalone nożyczki".

  Równie dobrze sprzedają się przedstawienia warszawskich teatrów, również tych prywatnych, wystawiane gościnnie na naszych scenach.

  W ubiegły wtorek w Teatrze Rozrywki odbyły się dwa przedstawienia farsy "Klub hipochondryków" warszawskiego Teatru Syrena. W obsadzie m.in. Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk. Bilety, mimo że kosztowały nawet 120 zł, rozeszły się jak świeże bułeczki. Podobnie jest z komedią "Single i remiksy", z którą po dużych i małych miejscowościach w całej Polsce jeżdżą takie gwiazdy seriali jak Anna Mucha, Weronika Książkiewicz, Wojtek Medyński i Lesław Żurek (2 lutego wystąpią w Chorzowie, a 3 w Tychach).
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama