Sposoby na wychowanie psa [PORADNIK DZ, WIDEO]

  Sposoby na wychowanie psa [PORADNIK DZ, WIDEO]

  Anna Dziedzic

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zobaczcie, jak można wytresować waszego pupila. Będzie was słuchał i dobrze się bawił
  Grzegorz Buchnat i jego czteromiesięczny Santo. Pies uczy się siadać. Zawsze w nagrodę za dobre wykonanie polecenia otrzymuje nagrodę, czyli jakiś s
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arkadiusz Gola

  Spełniło się w końcu marzenie całej rodziny. Macie psa. Szczeniaka. Dzieci są wniebowzięte, pies uroczy. Wczoraj przywieźliście go do domu. Dziś rano w pokoju zobaczyliście kałużę... Są jednak sposoby, by wychować malucha - pisze Anna Dziedzic


  Jest. Już szczeka radośnie w przedpokoju. Okazuje uczucia. Skacze. No, powiedzcie, że psy nie potrafią się uśmiechać... Dzieci wniebowzięte. Pies chyba też. Cieszy się. To widać.

  Rano czar pryska. Pierwsze kałuże w przedpokoju, a może nawet coś więcej... Oczywiście rozdeptane przez cieszącego się na nasz widok psiaka. Najwyższy czas zabrać się do pracy nad uczeniem naszego pupila zasad, na jakich będzie możliwe mieszkanie z nim pod jednym dachem. Wiecie, jak to zrobić? Podpowiemy. O pomoc poprosiliśmy eksperta Marka Fryca, utytułowanego trenera psów, właściciela ośrodka szkoleniowego psów K9 Dog Training Center w Rudzie Śląskiej.

  Najważniejszy jest wybór odpowiedniej rasy

  Wielu z Was już ma psa, ale też może drugie tyle zastanawia się, jakiej rasy byłby dla niego i jego rodziny najbardziej odpowiedni. Zresztą, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?

  - W dobie internetu pewnie tam będziemy szukać inspiracji co do rasy przyjaznej rodzinie. Prawda jest taka, że każdą rasę wyhodowano i stworzono w jakimś celu - mówi Marek Fryc, specjalista od szkolenia psów z Rudy Śląskiej.

  - Każda ma jakieś predyspozycje i wymagania. Nie zawsze zbieżne z naszymi oczekiwaniami. Na przykład rasa beagle. Jest to sympatyczny, śmieszny piesek. Mnóstwo ludzi kupuje go do domu, bo jest fajny dla dzieci. Otóż nie. To nie jest rasa dla dzieci. To nie jest pies do mieszkania. To jest pies myśliwski. Wielu właścicieli zgłasza się potem do nas z takim psem, bo im ucieka. Podobnie husky. To są psy, które genialnie biegają, ciągną sanie. Widać wtedy ich pasję. Ich pasją nie jest natomiast siedzenie w mieszkaniu i szukanie kontaktu z człowiekiem. A takie właśnie najczęściej problemy mają ich właściciele - dodaje trener. Jako specjalista, radzi przed wyborem psa dowiedzieć się więcej o specyfice danej rasy. Sprawdzić, do czego ją stworzono, a dopiero potem świadomie dokonać wyboru.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama