Rok Księżyca jest wyjątkowy, ale boimy się 2013 roku, bo 13...

  Rok Księżyca jest wyjątkowy, ale boimy się 2013 roku, bo 13 jest pechowa

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Księżyc ma wpływ na każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. Niektórzy twierdzą nawet, że oddziałuje on na giełdę - wzrost czy spadek cen akcji i tow
  1/2
  przejdź do galerii

  Księżyc ma wpływ na każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. Niektórzy twierdzą nawet, że oddziałuje on na giełdę - wzrost czy spadek cen akcji i towarów ©123RF

  Boimy się 2013 roku, bo 13 podobno jest pechowa. Ale nie ma się czego bać, patronuje mu wrażliwy Księżyc. Specjaliści twierdzą, że będziemy dla siebie lepsi niż w ubiegłym roku.
  Współczesny człowiek nie spogląda w niebo, żeby sprawdzić, kiedy jest nów. Nie kieruje się tym, czy Księżyca ubywa czy przybywa; wydaje się, że dajemy sobie radę bez księżycowej magii. Ale nie unikniemy jego wpływu. Tak jak cała kula ziemska podlegamy jego sile. Astronomowie wiedzą, że Księżyc stabilizuje nachylenie osi obrotu Ziemi. Jest naszą kotwicą, gdyby nie on, wahania klimatu byłyby tak duże, że człowiek nie mógłby przetrwać.


  Księżyc wpływa na każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. Jego wskazówki mogą nawet finansowo się opłacić. Polski bankowiec pracujący za granicą, Wojciech Suchomski napisał książkę "Cykle planetarne na giełdzie". Twierdzi w niej, że położenie Księżyca i planet rządzi giełdą, że można na tej podstawie wyliczyć wzrost i spadek cen. Sam na tym zarobił.
  W każdym razie nasi przodkowie kierowali się fazami Księżyca, gdy szykowali się na wielkie polowanie. Ludzkość przetrwała, więc Księżyc udzielał im dobrych rad.
  *Michał Smolorz nie żyje ZDJĘCIA I WIDEO Z POGRZEBU
  *Dramatyczny pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach [UNIKATOWE ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2013 SPRAWDŹ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama