Ważne
  Samodzielność źle widziana

  Samodzielność źle widziana

  Stanisław Bubin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jestem, podobnie jak siemianowiccy rodzice, oburzony decyzją Kuratorium Oświaty i prezydenta miasta, którzy wyrzucili dyrektora zespołu szkół, Mirosława Wyszyńskiego, tylko dlatego, że najpierw zatroszczył się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a dopiero potem zawiadomił o swojej decyzji urząd miejski i kuratora.
  Materiały podobne
  Oni nazwali to przekroczeniem kompetencji, a ja to nazwę inaczej: zwyciężyło władztwo prezydenta i jakiejś urzędniczki z kuratorium. Podejmowanie istotnych decyzji bez nich to zagrożenie dla porządku świata. Wobec tego od czego jest dyrektor szkoły, skoro nie może podejmować istotnych decyzji w sprawach bezpieczeństwa młodzieży? Prezydent Jacek Guzy i ważna pani z kuratorium pokazali dyrektorowi, gdzie jego miejsce w szeregu. Ma słuchać, potakiwać, nie zadawać pytań, a kiedy szkoła się wali, bo dzięki "trosce" władz miejskich i oświatowych jest ruiną, kiedy inspektor nadzoru ostrzega przed niebezpieczeństwem, malowany dyrektor ma najpierw zadzwonić do prezydenta i do urzędniczki, bo oni wiedzą lepiej. Niestety, dyrektor zdobył się na samodzielność i za to wyleciał. To nauczka dla wszystkich innych dyrektorów szkół: nic nie róbcie bez wiedzy przełożonych, bo inaczej spotka was ten sam los.

  Zarzut przekroczenia kompetencji uznałbym za sensowny, gdyby dyrektor wypuścił dzieci na ulicę. Lekcji nie ma, róbcie co chcecie. On zatroszczył się o uczniów, zorganizował im zajęcia. I to też okazało się naganne, bo pod okiem takiego prezydenta żadna szkoła się nie zawali. Sposobem na poprawę bezpieczeństwa ma być zatem usuwanie niepokornych.

  A gdyby sufit runął? Przed prokuratorem stanąłby dyrektor, bo nic nie zrobił. Uczniowie z Siemianowic! Nie macie już dyrektora, ale nie musicie spozierać na sufity. Podpiera je autorytet pana prezydenta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama