Bytom idzie na wojnę z dopalaczami i organizuje kampanię...

  Bytom idzie na wojnę z dopalaczami i organizuje kampanię społeczną

  Magdalena Nowacka - Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek rusza w Bytomiu pierwsza kampania społeczna. 20 tys. ulotek, 20 tys. wklejek, 20 tys. listów do mieszkańców, plakaty w szkołach, bilbordy
  1/5
  przejdź do galerii

  W poniedziałek rusza w Bytomiu pierwsza kampania społeczna. 20 tys. ulotek, 20 tys. wklejek, 20 tys. listów do mieszkańców, plakaty w szkołach, bilbordy i zebrania z rodzicami. Temat ? Walka z dopalaczami ©Magdalena Nowacka-Goik/Dziennik Zachodni

  W poniedziałek rusza w Bytomiu pierwsza kampania społeczna. 20 tys. ulotek, 20 tys. wklejek, 20 tys. listów do mieszkańców, plakaty w szkołach, bilbordy i zebrania z rodzicami. Temat ? Walka z dopalaczami
  Od 14 do 18 września we wszystkich bytomskich szkołach odbędą się wywiadówki z udziałem terapeutów i policjantów. Rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak rozpoznać czy dziecko miało do czynienia z dopalaczami, a także, jakie są prawne skutki ich posiadania i dystrybuowania.

  - Chcemy wstrząsnąć rodzicami - mówi wprost Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia. - Większość z nich myśli, że skoro ich dziecko nie wagaruje i otrzymuje dobre stopnie, to problem ich nie dotyczy. Chcemy im uświadomić, że tak nie jest - mówi Aneta Latacz.

  CZYTAJ, DO CZEGO PROWDZI UŻYWANIE DOPALACZY
  ZAŻYŁ DOPALACZE I PODPALIŁ POLICJANTA


  Miasto przygotowało specjalne ulotki, plakaty i billboardy. Na fotografii nieprzytomny nastolatek podłączony do aparatury medycznej. Kolejne zdjęcie jeszcze mocniejsze - dłoń ratownika zamyka czarny worek - widać tylko twarz chłopaka.
  - Zdjęcia są drastyczne, mamy tego świadomość. Ale zrobiliśmy to z premedytacją - mówi wiceprezydentka. Dodaje też, że na zdjęciu nie jest to przypadkowa osoba.

  Twarzą kampanii został bytomski licealista, zdjęcia zostały wykonane w bytomskim szpitalu, brali w nich udział służby medyczne z Bytomia. Na ulotce jest też herb miasta i logo współorganizatorów.

  - Tata ma czasem złe oczy - mówi nam kilkuletni chłopczyk. - Dlaczego ma złe oczy? - Po narkotykach - odpowiada chłopiec. - Po dopalaczach i trawie - dopowiada jego starszy brat. Mama chłopców wysłała do redakcji UWAGI! list. "Setki nieprzespanych nocy, lęk, wstyd i upokorzenie" - tak scharakteryzowała życie swoje i dzieci.


  W kampanię zaangażowała się policja, Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Środowiskowy Dom Samopomocy Integracja oraz Fundacja Dom Nadziei.

  Nie wszyscy wiedzą, że dopalacze są bardzo tanie i łatwo dostępne. Ten owiany medialną sławą „mocarz”, który w lipcu zebrał śmiertelne żniwo kosztował zaledwie 5 złotych – mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Bytomiu. Tylko w lipcu do izby przyjęć naszego szpitala trafiły 73 osoby, z czego 23 zostały na oddziale, 4 przekazano na detoks do innych szpitali, a jedna osoba zmarła.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama