Menu Region

Ad Finem, czyli 140 nowych miejsc pracy w Czernichowie

Ad Finem, czyli 140 nowych miejsc pracy w Czernichowie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Jacek Drost

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Dobra wiadomość dla mieszkańców nie tylko gminy Czernichów, ale także całej Żywiecczyzny. Niebawem w Czernichowie zostanie otwarte Śląskie Centrum Opieki Długoterminowej Ad Finem, jedno z najnowocześniejszych w Polsce. Pracę w nim znajdzie ponad 140 osób. Dla regionu, w którym bezrobocie wynosi prawie 26 procent, a kolejne zakłady szykują się do redukcji zatrudnienia, takie wieści to miód na uszy.

Wizualizacja centrum Ad Finem w Czernichowie

(© mat. prasowe)

- Centrum jest potrzebne nie tylko z tego względu, że nasze społeczeństwo starzeje się, ale także dlatego, iż pracę w nim znajdzie sporo osób. Wprawdzie w większości kobiet, ale to nie ma znaczenia, bo każda możliwość ograniczenia bezrobocia jest korzystna - mówi Adam Kos, wójt gminy Czernichów. Dodaje, że teren (ciche i spokojne miejsce nieopodal Jeziora Międzybrodzkiego), na którym powstało centrum to był wyjątkowy łakomy kąsek dla inwestorów, ostatni taki w gminie.
Były różne pomysły jak go wykorzystać, m.in. na hurtownie i magazyny, ale w końcu samorządowcy zdecydowali się przeznaczyć go na centrum opieki dla osób starszych i schorowanych.

Z ośrodka na 190 łóżek, zapewniającego całodobową opie-kę w ramach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, będą mogli korzystać głównie pacjenci z zaburzeniami psychogeriatrycznymi. Dostępny będzie oddział dzienny psychogeriatryczny. Funkcjonować także będzie Centrum Medyczno- Rehabilitacyjne ze stacjonarnym oddziałem rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej - dysponujące 100 łóżkami oraz oddziałem rehabilitacji dziennej, Do tego Zakład Fizjoterapii i Rehabilitacji oraz Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Obrazowej z laboratorium analitycznym i specjalistycznym sprzętem RTG i USG. Mieszkańcy skorzystają z kolei z przychodni zdrowia.

Aleksandra Jeziorny, właścicielka ośrodków opieki długoterminowej, członkini Stowarzyszenia Pomocy Osobom z chorobą Alzheimera, która otwiera centrum w Czernichowie mówi, że z roku na rok zainteresowanie taką opieką nad osobami starszymi jest coraz większe.

- Model rodziny wielopokoleniowej żyjącej razem pod jednym dachem zanika. Dzieci w poszukiwaniu pracy migrują. Rodzice i dziadkowie często zostają sami. Nie każdy może sobie pozwolić na rezygnację z pracy, by 24 godziny na dobę opiekować się chorym, ale pragnie zapewnić członkowi rodziny godne i bezpieczne warunki życia. Profesjonalne domy opieki nie kojarzą się już z biedą i nieludzkim traktowaniem chorych. Bardziej przypominają sanatoria. Dlatego wraz z mężem podjęliśmy decyzję o wybudowaniu centrum - podkreśla Jeziorny, która na wczorajszej sesji Rady Powiatu mówiła o powstającej inwestycji. Z mieszkańcami gminy spotkała się kilkakrotnie i - jak mówi - rzeczywiście czekają na otwarcie centrum, więc z doborem personelu nie będzie problem. Placówka zostanie otwarta w kwietniu.

Starzejemy się

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Eurostat, instytucję zajmującą się zbieraniem danych o krajach Unii Europejskiej, zainteresowanie tego typu usługami jest duże i stale wzrasta.

Powód? W zastraszającym tempie nasila się zjawisko starzenia się społeczeństwa. Niestety, Polska z Rumunią, Bułgarią i krajami bałtyckimi znalazła się w czołówce narodów Unii Europejskiej, które najszybciej się starzeją. Z badań wynika, że za dwadzieścia lat co trzeci mieszkaniec dużego miasta w Polsce będzie miał więcej niż 65 lat.
*Michał Smolorz nie żyje ZDJĘCIA I WIDEO Z POGRZEBU
*Dramatyczny pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach [UNIKATOWE ZDJĘCIA I WIDEO]
*Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2013 SPRAWDŹ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
*Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Reklama
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

do 300

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

zgadzam się z 300 - jedni udają że płacą inni udają że pracują

odpowiedzi (0)

skomentuj

dam pracę w ad finem czernichów

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

300 (gość)  •

300 uero ma miesiąc to jest max zarobek w ad finem czernichów nie ma się co dziwić ze pracownikom nie zależy--- armia żle zarabiających ludzi ---zamiast garstki dobrze zarabiających--- opiekunki po prostu zlewają robotę i nie dziwię się im zadnych premii dla zaangażowanych jak tylko będzie obkazja każdy zmieni prace:(

skomentuj

1200

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pracownice (gość)  •

jaka praca taka praca, nie będzie więcej pacjentów przy tak fatalnej opinii jaką robią pracownicy i przy tak wielkim braku profesjonalizmu kierowniczki

odpowiedzi (0)

skomentuj

300

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pracownice AdFinem (gość)  •

300 uero to dość sporo bo słyszałam że ostatnio jest bardzo wysoki kurs, ale dobrze byłoby się przejść do działu kadr żeby dział kadr przeliczył uero na złotówki i wtedy wyjdzie rzeczywista wysokość pensji. W naszym odczuciu ilość pracowników jest adekwatna do ilości pacjentów. Ponadto jeżeli ktoś mało zarabia to znaczy że ma mało zleceń rozpisanych w grafiku a to oznacza że jest ... My jesteśmy zadowolone z wynagrodzenia więc zaliczamy się do do tej "garstki" dobrze zarabiających, ale jednocześnie też do "garstki" solidnie pracujących. Jeżeli masz cywilną odwagę to przyjdź do naczelnej opiekunek i pielęgniarek i zgłoś swoje roszczenia, jeżeli będziesz dobrym pracownikiem na pewno poprą twoje uwagi i rozpiszą cię na większa ilość dyżurów bo na dzień dzisiejszy jesteś osobą która potrafi tylko komentować.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ha ha opieka

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

opiekunka (gość)  •

opieka dla najbogatszych Ile to ludzi dorabia sie z czyjegos nieszczęscia Cieszcie sie dopoki jestescie mlodzi sprawni i zdrowi Potem bedziecie tylko niepotrzebnym smieciem dla panstwa i rodzin

skomentuj

DO KOŃCA ŻYCIA NIE ZAPOMNĘ

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

SYN MATKI (gość)  •

Przestrzegam wszystkich zainteresowanych umieszczeniem w tym OŚRODKU swoich bliskich . Zmarła tam moja matka , a mogła jeszcze żyć . Widziałem śmierć i cierpienie bezbronnych seniorów : SODOMA ! Personel biega aby zdążyć nakarmić , przebrać , podać lek . Gdzie jest NFZ ? Dlaczego nie reaguje ? Mojej mamie życia nie przywrócę . Chcę przestrzec naiwnych : nie dajcie się zwieść reklamie ! Dla zarządu liczy sie tylko kasa , oni nie mają pojęcia o tym że odpowiadają za ŻYWE OSOBY nie tylko moralnie !

odpowiedzi (0)

skomentuj

SYN MATKI

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Personel medyczny i administracja (gość)  •

Szanowny Panie, zarzuty które Pan umieścił w swoim wpisie są mocno obciążające nasz zakład, musi być Pan świadomy odpowiedzialności za te słowa. Nawet w internecie wpis bez podpisu oczerniający jakąkolwiek osobę nie jest anonimowy. Tą sprawą zajmuje się już nasza kancelaria prawna. Tak naprawdę nie mamy żadnej pewności że rzeczywiście Pana mama przebywała w naszym zakładzie, gdyż taki wpis może umieścić każdy. Jeżeli prawdą jest że Pana mama przebywała akurat w naszym ośrodku i nastąpił zgon (niestety takie sytuacje dość często mają miejsce w zakładach opiekuńczo leczniczych gdzie trafiają pacjenci w bardzo ciężkim, terminalnym stanie) i czuje Pan niedosyt informacji o przyczynie ewentualnego zgonu to bardzo proszę zgłosić się u pielęgniarki naczelnej lub w administracji. Anonimowe wpisy o tak ostrym wydźwięku nieuzasadnione żadnymi konkretami (nawet się Pan nie podpisał) są bardzo krzywdzące przede wszystkim dla personelu który jest mocno zaangażowany i oddany pacjentom. Informujemy raz jeszcze że zmusił nas Pan swoim wpisem do wszczęcia procedury mającej na celu ustalić Pana tożsamość. Wszystkich czytających niniejszy wpis pragniemy poinformować że od początku istnienia naszego ośrodka nikt nie zgłosił nam zarzutu zgonu na skutek jakiegokolwiek zaniedbania ze strony personelu medycznego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ha ha opieka

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

opiekunka (gość)  •

opieka dla najbogatszych Ile to ludzi dorabia sie z czyjegos nieszczęscia Cieszcie sie dopoki jestescie mlodzi sprawni i zdrowi Potem bedziecie tylko niepotrzebnym smieciem dla panstwa i rodzin

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama