Ważne
  Mój Reporter: Kto w Katowicach odpowiada za spadające sople?

  Mój Reporter: Kto w Katowicach odpowiada za spadające sople?

  Damian Hatko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mój Reporter: Kto w Katowicach odpowiada za spadające sople?
  1/9
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Na zewnątrz panują dodatnie temperatury, wieczorem przychodzi jednak mróz. W takich warunkach tworzą się sople. Co zrobić kiedy lód spadnie nam na samochód lub głowę? Kto ma obowiązek dbać o nasze bezpieczeństwo? - pyta nasz czytelnik z Katowic.
  Na pytanie odpowiada Piotr Piętak, rzecznik prasowy katowickiej Straży Miejskiej:

  W takich warunkach tworzenie się sopli i nawisów śnieżnych jest całkowicie normalne. W tym roku interweniowaliśmy już kilkanaście razy. A zgłoszeń będzie pewnie więcej. Całkowita odpowiedzialność spoczywa na administratorze danego budynku. W centrum Katowic usuwanie sopli jest szczególnie istotne, ponieważ w wielu miejscach na wąskich chodnikach pod spadzistymi dachami znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.

  Strażnicy miejscy, którzy przychodzą na miejsce interwencji stosują pouczenie. Dopiero kiedy sytuacja się powtarza administrator, który nie usuwa sopli otrzymuje mandat karny do 500 zł.

  Administrator nie ma obowiązku samodzielnie strącać sopli lub nawisów śnieżnych. To niebezpieczne. Żaden przechodzień nie może w momencie usuwania sopli przechodzić pod dachem. Teren musi być odpowiednio zabezpieczony. Nieumiejętne strącanie może ponadto doprowadzić do upadku z wysokości. Powinny się tym zająć profesjonalne firmy.

  W przypadku kiedy lód lub bryła śniegu spadając uszkodzi nasze mienie lub ciało sprawa może trafić do sądu.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Interwencje Mojego Reportera Dziennika Zachodniego KLIKNIJ TUTAJ

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Masz pytanie dotyczące życia w woj. śląskim? Nie wiesz, co się dzieje?
  Zadaj pytanie: o ludzi, miejsca, historię i kulturę, komunikację publiczną i nowe inwestycje.
  Zapytaj, a reporterzy Dziennika Zachodniego znajdą odpowiedź!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sople mają to do siebie

   MBTM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 57

   Parafrazując słowa nasze złotoustego Prezydenta "Sople mają to do siebie, że woda wpierw zamarza, a jak topnieje to spada" . Z takiego założenia wychodzą włodarza miasta, i wielu prywatnych...rozwiń całość

   Parafrazując słowa nasze złotoustego Prezydenta "Sople mają to do siebie, że woda wpierw zamarza, a jak topnieje to spada" . Z takiego założenia wychodzą włodarza miasta, i wielu prywatnych właścicieli kamienic ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SM

   bb_123 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 55

   To może straż miejską przwszkolić - niech strąca - w końcu coś pożytecznego zrobią.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama