Policjantka przejechała kobietę na pasach. Nie przyznaje...

  Policjantka przejechała kobietę na pasach. Nie przyznaje się. Prokurator: kłamie!

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W wypadku ciężkiego uszczerbku doznała Beata Stępień.
  1/4
  przejdź do galerii

  W wypadku ciężkiego uszczerbku doznała Beata Stępień. ©Piotr Sobierajski

  Policjantka z Dąbrowy Górniczej przejechała na pasach kobietę i uciekła bez udzielenia jej pomocy. Twierdzi, że to nie ona prowadziła samochód. Prokurator stawia ostry zarzut: to kłamstwo. Grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.
  W Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej po ponad 3 latach i 2 miesiącach odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej Anny K., która oskarżona jest o spowodowanie wypadku, którego ofiara została ciężko ranna, nieudzielenie pomocy i ucieczkę. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności, jednak konsekwentnie nie przyznaje się ona do popełnienia zarzucanych jej czynów, a podczas wtorkowej rozprawy odmówiła ponownie składania zeznań i odpowiedzi na pytania w tej sprawie. Nie chciała też komentować całej sytuacji w bezpośredniej rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

  Po odebraniu pisemnych zeznań i oświadczeń od trzech wezwanych świadków oraz wysłuchaniu aktu oskarżenia, odczytanego przez prokuratora Piotra Kądzielę z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach, sąd odroczył postępowanie w tej sprawie do 19 i 22 marca, kiedy to wyznaczone zostały terminy kolejnych rozpraw. Wtedy też mają zostać przesłuchani m.in. bezpośredni świadkowie całego zdarzenia.

  Obrońca oskarżonej mecenas Aleksandra Kokoszka wnosiła o wyłączenie jawności rozprawy sądowej ze względu na dobro 8-letniej córki Anny K., do której negatywnie odnoszą się rówieśnicy i starsi uczniowie. Sprzeciwił się temu obrońca poszkodowanej Beaty Stępień, który podkreślił, że idąc takim tropem postępowania rozprawy trzeba byłoby utajniać w każdej sytuacji, kiedy oskarżeni są rodzice, a dodatkowo przemawiał przeciwko temu fakt, że oskarżona jest policjantką.

  Sędzia Edyta Dydak-Łojewska podjęła więc decyzję, że zeznań świadków, poszkodowanej i oskarżonej nie będzie można rejestrować na taśmie filmowej, natomiast przedstawiciele mediów będą mogli uczestniczyć w procesie.

  Według dotychczasowych ustaleń prokuratury, co podkreślił prokurator Piotr Kądziela, oskarżona aspirant Anna K. kłamała, twierdząc, że to nie ona prowadziła wówczas samochód. Jak przyznał świadczą o tym zeznania świadków, zebrane dowody, a także opinia biegłych. Ci jednoznacznie stwierdzili, że audi A6 nie mogła wówczas prowadzić jej koleżanka z pracy (dziś już była policjantka Iwona M.), która wzięła na siebie całą winę.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zalosne

   zal.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   Zanizanie standardow przez baby ciag dalszy ! wszystko w imie lansu na bron i kajdanki. Od kiedy zagwarantowano kobietom miejsca w policji i obnizono wymagania to plewi sie ta cholota bez konca....rozwiń całość

   Zanizanie standardow przez baby ciag dalszy ! wszystko w imie lansu na bron i kajdanki. Od kiedy zagwarantowano kobietom miejsca w policji i obnizono wymagania to plewi sie ta cholota bez konca. Nic nie robia a kase biora zlodziejki !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policjantka

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   Państwo w państwie!Nic się nie zmieniło!A miało być lepiej.Gdyby to było odwrotnie,to dopiero p.Stępień byłaby zniszczona przez "sprawiedliwość"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Była policjantka

   kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 23

   Tej drugiej byłej policjantce, też powinno się postawić zarzut o kłamstwo. Powinny razem wylądować w celi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   policjantka przejechala

   baron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 21

   sukaaaa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   duuupp!

   fahrer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 60

   W polsce normalne. Pieszy wtargnal na przejscie dla pieszych i przeszkodzil w ruchu samochodom rozwijajacym szybkosc. Sedziowie idioci a kierowcy- wiadomo.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I jak tu żyć?????

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 61

   Sześcio letnia córka której zadałem pytanie kim by chciała zostać w przyszłości odpowiada ratownikiem,zasugerowałem żeby może Sędzinom wiecie co odpowiedziała że ona nie chce aby ktoś ją nazywał...rozwiń całość

   Sześcio letnia córka której zadałem pytanie kim by chciała zostać w przyszłości odpowiada ratownikiem,zasugerowałem żeby może Sędzinom wiecie co odpowiedziała że ona nie chce aby ktoś ją nazywał głupkiem sześcio latka!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zbrodnia

   kierowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 20

   Tu są do osądzenia trzy przestepstwa,najohydniejsze jest nie udzielenie pomocy ofierze i ucieczka z miejsca wypadku,to sie powinno karac utratą dozywotnią prawa jazdy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świder

   chomeniuk masło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 61

   do mamra z nią!! będzie robiła klawiszom, świdra z bąkiem, po jakimś czasie wszystko sobie przypomni!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policjantka która kłamie fuj!!!

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 58

   Osiem lat pozbawienia wolności w tym przypadku to małostkowe,powinno być dwa razy więcej ze względu chociażby pełnionej funkcji jak również kłamstwo towarzyszące takiemu zdarzeniu powinnio być...rozwiń całość

   Osiem lat pozbawienia wolności w tym przypadku to małostkowe,powinno być dwa razy więcej ze względu chociażby pełnionej funkcji jak również kłamstwo towarzyszące takiemu zdarzeniu powinnio być bezwzględnie potępione,kara jest przewidywalnie duża ale tylko dla zwykłego obywatela Polacy mają dość nadużycia władzy i nastaje czas w którym to społeczeństwo zacznie dyktować warunki albo dojdzie do kolejnej rewolucji bo to co wyprawia trzecia RP w głowach się nie mieści a szajka Urzędników musi zacząć uważnie słuchać ludzi domagających się Sprawiedliwości której w naszym Kraju tak bardzo brakuje!!!

   Kiedy w takiej sprawie uczestniczy zwykły obywatel nie powiązany z aparatem Państwa nikt jego dziećmi się nie przejmuje ileż razy oglądaliśmy reportaże w których Antyterroryści obrzucali granatami hgukowymi mieszkania,posesje na których terenie znajdowały się dzieci a ostatni przypadek matki która zostaje aresztowana za dług względem Fiskusa,dzieci wylądowały na izbie dziecka czy ktoś z tej mafii się tym przejmował.

   Cytat Cejrowskiego"wszystkich won" jest prawidłowym obywatelskim spostrzeżeniem na dzisiejsze nadużycia władzy!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama