Ważne
  Nowy egzamin na prawo jazdy zdany! [POZNAJ SZCZĘŚCIARZY I...

  Nowy egzamin na prawo jazdy zdany! [POZNAJ SZCZĘŚCIARZY I ZOBACZ WIDEOTESTY]

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowy egzamin na prawo jazdy zdany! [POZNAJ SZCZĘŚCIARZY I ZOBACZ WIDEOTESTY]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Dziewięć osób z uśmiechami na twarzach opuściło wczoraj oddziały terenowe Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wszystko za sprawą zdanych obu części nowego egzaminu na prawo jazdy. Tylko dziewięć! Przegranych było dużo więcej. ZOBACZ WIDEOTESTY
  KLIKNIJ I ZOBACZ KONIECZNIE, JAK ZDAĆ EGZAMIN NA
  PRAWO JAZDY


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Nowy egzamin na prawo jazdy, wersja 1. [NOWY WIDEOTEST]
  Nowy egzamin na prawo jazdy, wersja 2. [NOWY WIDEOTEST]
  Nowy egzamin na prawo jazdy, wersja 3. [NOWY WIDEOTEST]
  Nowy egzamin na prawo jazdy, wersja 4. [NOWY WIDEOTEST]
  Nowy egzamin na prawo jazdy, wersja 5. [NOWY WIDEOTEST]


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  RANKING SZKÓŁ NAUKI JAZDY W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  Pięć osób zdało w Bytomiu, dwie w Tychach, jedna w Dąbrowie Górniczej i Katowicach. W Rybniku i Bielsku-Białej żadna, a w Jastrzębiu-Zdroju i Częstochowie chętnych do przystąpienia do egzaminu nie było. Wczoraj w oddziałach terenowych WORD Katowice część teoretyczną zdawało 145 osób, ale tylko 25 zostało dopuszczonych do kolejnego etapu egzaminu. To nie znaczy, że tylko dziewięcioro z nich zaliczyło jazdę egzaminacyjną. Część osób postanowiła zdać część praktyczną w innym terminie.

  Jednym z wczorajszych szczęściarzy był 18-letni Grzegorz Sikora z Katowic. Nie skakał jednak z radości. - Nie pokazuję emocji na zewnątrz, jednak w środku bardzo się cieszę - powiedział nam młody kierowca. Do nowych testów teoretycznych przygotowywał się kilka dni. - Pytania mnie nie zaskoczyły, ale pojawiły się takie, których wcześniej nie widziałem i zrobiłem je po prostu na logikę - wyjaśnia. Do egzaminu przystąpił po raz pierwszy.

  - Trudność polega na tym, że czasem nie wiadomo o co chodzi w pytaniach. Testy same w sobie nie są szczególnie trudne - dodaje chłopak. Katowiczanin uzyskał maksymalną ilość punktów z części teoretycznej, czyli 74.

  Zanim zmieniły się przepisy dotyczące egzaminu na prawo jazdy, postrach wśród kandydatów na kierowców siała część praktyczna. Teraz zdający drżą również przed teoretyczną.

  Grzegorz cieszy się z prawa jazdy. Rodzice obiecali, że kupią mu używane auto. Będzie to spóźniony prezent urodzinowy na "osiemnastkę", którą obchodził w grudniu. Jednak za benzynę będzie musiał już sam płacić i nie ukrywa, że ceny paliw go przerażają. - Dlatego zastanawiam się, czy nie będę jeździł jednak rowerem. Ale prawo jazdy zawsze się przyda - wyjaśnia.
  Również wczoraj egzamin zdawała jego dziewczyna Kinga Puchta. Niestety, nie miała tyle szczęścia co Grzegorz. To właśnie ona znalazła się w pierwszej grupie, w której "zdawalność" wyniosła... zero procent. - Myślałam, że wszystkie odpowiedzi zaznaczyłam dobrze. Na końcu egzaminu okazało się, że jednak nie. Zdobyłam tylko 65 punktów - mówi Kinga.

  W Rybniku do egzaminu teoretycznego na nowych zasadach przystąpiło wczoraj 18 osób. Z pozytywnym wynikiem salę opuściły tylko dwie. Jedną z nich była Mariola Łęgowicz. - Pytania nie są bardzo trudne, ale naprawdę podchwytliwe i bardzo łatwo można popełnić błąd. Moim zdaniem trzeba się solidnie wczytać w ich treść, żeby zdać - mówi nam tuż po wyjściu z sali pani Mariola. Jak przygotowywała się do egzaminu? - Głównie przeglądałam filmy i pytania, które zmieścił "Dziennik Zachodni" na swojej stronie internetowej - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bielsko

   majster (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 105 / 91

   Ja wczoraj zdawałem w Bielsku i zdałem teorie i praktyke. więc dlaczego piszecie że żadna osoba nie zdała. Z tego co wiem to 3 os. na 40 zdało teorie w Bielsku wczoraj

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama