Zapraszamy do konkursu "Za wolność - polskie drogi do...

  Zapraszamy do konkursu "Za wolność - polskie drogi do niepodległości"

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zapraszamy do konkursu "Za wolność - polskie drogi do niepodległości"
  Jak widzisz historię? Pokaż, opowiedz i weź udział w konkursie! Wygraj cenne nagrody. To jest konkurs nie tylko dla tych, których kręci historia, którzy się nią interesują, ale i dla wszystkich, którzy chcą ją poznać. Dowiedzieć się więcej o swoich rodzinnych losach, miejscach związanych z dziejami lokalnej społeczności, małej ojczyzny, regionu i Polski. Tematyka - lata 1772-1922. Jest szeroka, to prawda, bo historia walki o wolną Polskę zaczęła się już w roku pierwszego rozbioru i prowadziła aż do 1922 roku, kiedy Rzeczpospolita, odrodzona po rozbiorach, już okrzepła.
  Zapraszamy do konkursu "Za wolność - polskie drogi do niepodległości"
  Z myślą o pokoleniach, czyli konkurs dla kogo? Kto może wziąć udział w konkursie? Jest on adresowany do gimnazjalistów, licealistów oraz uczniów innych szkół średnich. Do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. To taka sztafeta pokoleń, dlatego chcemy, aby o bohaterach, miejscach i historiach związanych z polskimi drogami do niepodległości opowiadali ludzie młodzi. Aby na temat przeszłości zabrała głos... przyszłość. Poszukaj, sfotografuj, narysuj, opisz.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Regulamin konkursu Konkurs Za wolność - polskie drogi do niepodległości


  Zasady konkursu są proste. Wystarczy odnaleźć miejsce, np. pomnik, ulicę, dom związane z jednym z polskich powstańczych zrywów, zrobić zdjęcie i krótko uzasadnić, dlaczego akurat ten element związany z naszą historią może być interesujący także dla innych. A może ktoś ma rodzinne pamiątki (fotogramy, druki, listy itp.)? To również mogą być konkursowe prace, podobnie jak grafiki lub rysunki postaci czy też miejsc związanych z drogą do niepodległości.

  Format prac jest dowolny. Każdy uczestnik konkursu może przysłać maksymalnie trzy prace.

  Ważne informacje i terminy - prace można nadsyłać na adres: Media Centrum, ul. Baczyńskiego 25A, 41-203 Sosnowiec z dopiskiem "Konkurs Za wolność - polskie drogi do niepodległości" do 28 lutego br.

  Każda praca musi być opisana i zawierać: imię i nazwisko autora, zgodę opiekuna prawnego na udział w konkursie, rok urodzenia, telefon kontaktowy i/lub e-mail, tytuł oraz opis i uzasadnienie historyczne. To ważne, bo prace bez pełnego opisu nie będą uwzględniane w konkursie.

  Do każdej pracy należy także dołączyć zapis elektroniczny.

  Nagrody dla młodych historyków? Będą trzy główne i dwie pocieszenia. Nagrody główne to tablet, aparat fotograficzny oraz MP4. Nagrody to także publikacja prac w gazecie oraz w internecie. Zobacz szczegółowy Regulamin konkursu Konkurs Za wolność - polskie drogi do niepodległości

  No to dziś zaczynamy! Swoją przygodę z naszą historią.

  Organizatorami konkursu są Fundacja Edukacja Bez Granic oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności
  Partner:
  Bank
  *Michał Smolorz nie żyje ZDJĘCIA I WIDEO Z POGRZEBU
  *Dramatyczny pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach [UNIKATOWE ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2013 SPRAWDŹ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama