Wybory uzupełniające do Senatu: Następcę zmarłego senatora...

  Wybory uzupełniające do Senatu: Następcę zmarłego senatora Motyczki poznamy już w maju

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już w następnym tygodniu marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz oficjalnie podpisze dokumenty stwierdzające wygaśnięcie mandatu zmarłego 24 stycznia senatora RP, Antoniego Motyczki, mieszkańca Czyżowic w powiecie wodzisławskim. To postanowienie uruchomi całą procedurę wyłonienia następcy zmarłego senatora.
  - Postanowienie marszałka otrzyma prezydent RP Bronisław Komorowski, który swoim zarządzeniem ogłosi termin wyborów uzupełniających - informuje Piotr Świątecki, dyrektor Biura Spraw Senatorskich.

  Wybory uzupełniające powinny odbyć w ciągu 60 dni od dnia ich zarządzenia - już na początku maja. Wybory uzupełniające odbędą się w okręgu nr 73, z którego został wybrany senator Antoni Motyczka. Przypomnijmy, Antoni Motyczka został wybrany na trzecią kadencję z rzędu w 2011 r. i uzyskał 34,11 procent z wszystkich głosów. To okręg obejmujący Rybnik, czyli miasto na prawach powiatu, oraz powiatów mikołowskiego i rybnickiego.

  W ostatnich latach z wyborami uzupełniającymi do Senatu RP mieliśmy już do czynienia. Wszyscy pamiętamy, że 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej zginęła trójka senatorów: Krystyna Bochenek (PO), Stanisław Zając i Janina Fetlińska (oboje z PIS). Po tej tragedii ogłoszono wybory uzupełniające do Senatu aby wybrać następców.

  Wybory uzupełniające zarządzono też np. w 2010 roku, gdy został wygaszony mandat senatorski Piotra Głowskiego, który został wybrany na prezydenta Piły w wyborach samorządowych.
  *Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013 [RANKING SZKÓŁ JAZDY]
  *Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013 [ZOBACZ WIDEOTESTY]
  *STUDNIÓWKA 2013: Zobacz najpiękniejsze dziewczyny [SUPERFOTKI]
  *Sześć pomysłów na zmianę wizerunku Górnego Śląska [ZOBACZ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama