Piotr Uszok zwiedził nowy dworzec w Katowicach. Co...

  Piotr Uszok zwiedził nowy dworzec w Katowicach. Co powiedział?

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To funkcjonalny obiekt. Każdy ma w pamięci, jaki był stary dworzec na pl. Szewczyka, jak niefunkcjonalnie wykorzystywał przestrzeń w centrum miasta - powiedział Piotr Uszok, prezydent Katowic na podziemny dworcu autobusowym otwartym dziś w stolicy województwa śląskiego
  Po godzinie 11. Piotr Uszok, prezydent Katowic w towarzystwie przedstawicieli inwestora firmy Neinver Polska, zwiedził nowy dworzec autobusowy w Katowicach.

  - Obiekt jest funkcjonalny i sądzę, że mieszkańcy będą zadowoleni. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację i zbierać ich uwagi, a w razie konieczności korygować funkcjonowanie dworca - powiedział Uszok.

  Otwarcie dworca autobusowego i tunelu pod placem Szewczyka, to ciąg dlaszy inwestycji realizowanej przez Neinver w Katowicach.
  Wspólnie z PKP firma w październiku ubiegłego roku otwarła nową halę dworca PKP. Nadal trwa jednak budowa galerii handlowej na placu. Obiekt pomieści ponad 200 sklepów. W większośc prace konstrukcyjne już się zakończyły, niebawem montowana będzie elewacja, wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Kilka tygodni temu przedstawiciele inwestora informowali, że galeria zostanie otwarta 18 września, a nie jak wcześniej planowano w czerwcu. Opóźnienie ma wynikać ze względów bezpieczeństwa: po otwarciu dworca PKP i przed udostępnieniem dworca autobusowego generalny wykonawca musiał zdemontować żurawie pracujące na placu.

  - Nowy, dokładny termin podamy w najbliższym czasie - obiecuje Agata Brzezińska, szefowa Neinver Polska. Dodała, że firma podpisuje ostatnie umowy najmu powierzchni handlowych. - Na ten moment mamy podpisane umowy na ok. 80 proc. powierzchni - mówi Brzezińska.

  Wraz z otwarciem galerii, udostępnione zostaną parkingi zlokalizowane na dwóch podziemnych poziomach pod pl. Szewczyka, pomieszczą 1200 aut. Nie wiadomo, kiedy ruszy budowa ostatniego z elementów planowanego przez Neinver kompleksu, czyli budowa 7-kondygnacyjnego biurowca od strony ul. Młyńskiej.

  Budowa dwóch dworców - autobusowego i PKP - oraz tunelu pochłonęła około 70 mln euro. Koszt całej inwestycji ma wynieść ponad 200 mln euro.
  *Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013 [RANKING SZKÓŁ JAZDY]
  *Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013 [ZOBACZ WIDEOTESTY]
  *STUDNIÓWKA 2013: Zobacz najpiękniejsze dziewczyny [SUPERFOTKI]
  *Sześć pomysłów na zmianę wizerunku Górnego Śląska [ZOBACZ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama