Żubry online, dzik online, bocian online [NOWI CELEBRYCI Z...

Żubry online, dzik online, bocian online [NOWI CELEBRYCI Z KOMPUTERA]

Michał Wroński

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Oto one, nowe gwiazdy internetu. Czworonożne i skrzydlate
Żubry online, dzik online, bocian online [NOWI CELEBRYCI Z KOMPUTERA]
1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

Miliony ludzi podglądało, co się dzieje w domu Wielkiego Brata. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się też telewizyjny show, podczas którego można było, nie ruszając się z własnej kanapy, zajrzeć do domu Ozzy'ego Osbourne'a, wokalisty hardrockowej grupy Black Sabbath. Teraz swoją prywatność wystawiają na widok publiczny następni kandydaci w kolejce po celebrycką sławę: żubry, dziki, gepardy, bociany, a nawet zwykłe pszczoły.
ZOBACZ KONIECZNIE ZWIERZĘTA W KAMERCE:
Żubry online


Żubr z Białowieży pobił Górnika Zabrze


Już przeszło 24 tysiące osób polubiło na Facebooku profil "Żubry online". Oznacza to, że internetowy show, którego głównymi bohaterami są żyjący w Puszczy Białowieskiej bliscy krewniacy krowy, zyskał sobie więcej fanów niż Górnik Zabrze, 14-krotny mistrz Polski w piłce nożnej. Cóż takiego rewelacyjnego jest w owym programie? Ano... nic. Po prostu dokarmiający zimą żubry leśnicy zamontowali obok paśnika kamerę i podpięli ją do internetu. A dalej to już samo się dzieje.
Efekty można oglądać na stronie internetowej Lasów Państwowych. Pomysł nie jest nowy - wcześniej leśnicy w ten sam sposób umożliwili ciekawskim zajrzenie do gniazda bielika.

W Katowicach leśnicy też podglądają


Rosnącej popularności białowieskich żubrów z zainteresowaniem przyglądają się w Pszczynie. Tutejsze żubry pewnie równie dobrze prezentowałyby się w roli celebrytów. Tyle że im nikt takiej szansy jeszcze nie dał.

- Kilka razy zastanawialiśmy się już nad tym pomysłem, ale jakoś nie doczekał się realizacji - mówi Ewelina Skrobol z pokazowej zagrody żubrów w Pszczynie.

Swoje medialne "pięć minut" mogłyby też mieć zwierzaki z katowickich lasów. W ich przypadku pierwszy krok został nawet wykonany. Na ścieżce edukacyjnej obok siedziby Nadleśnictwa Katowice kamery pojawiły się pięć lat temu - zimą obserwują to, co się dzieje obok karmnika dla ptaków, od wiosny zaś podpatrują wnętrze budki lęgowej, pszczelego ula, a nawet życie pod wodą w jednym ze stawów.

- Przez pewien czas podglądaliśmy też dziki, ale kiedy zmieniły miejsce pobytu, to te obserwacje się skończyły - mówi Bolesław Bobrzyk z katowickiego nadleśnictwa. Obraz z kamer wyświetlany jest w siedzibie nadleśnictwa. Do sieci jednak nie trafia. Leśnicy tłumaczą, że to wymagałoby dodatkowych nakładów i na pocieszenie podkreślają, że rocznie odwiedza ich blisko 10 tysięcy gości.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pszczoły w kamerze

Pszczelezycie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 63 / 69

Jest też strona na której można oglądać pszczoły w kamerze online. Zachowania, zwyczaje i reakcje tej najbardziej zorganizowanej społeczności są godne obserwacji. Adres strony to www.pszczelezycie.pl

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żubry z kamery

rocky (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 67 / 99

Super sprawa z tymi żubrami:)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo