Ważne
  Beskidy: Warunki narciarskie na stokach bardzo dobre

  Beskidy: Warunki narciarskie na stokach bardzo dobre

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wyciąg Zagroń w Istebnej

  Wyciąg Zagroń w Istebnej ©Kamerka internetowa

  Po kilkudniowej odwilży w Beskidach lekko posyłało śniegiem. Sprawdź, co czeka narciarzy w Szczyrku, Wiśle, Brennej i Istebnej. Warunki w ośrodkach narciarskich są bardzo dobre.
  Wyciąg Zagroń w Istebnej

  Wyciąg Zagroń w Istebnej ©Kamerka internetowa

  SZCZYRK
  Po jednodniowej odwilży znowu odwiedziła nas zima. Ostatniej nocy spadło około10 cm świeżego śniegu. Warunki na większości tras są bardzo dobre. Wszystkich miłośników białego szaleństwa zapraszamy na szczyrkowskie stoki - poinformowała Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Narty w Beskidach


  W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są wszystkie wyciągi oraz wszystkie trasy. Na nartach można jeździć do godzin wieczornych (karnet "Wieczorny" kosztuje 30 zł). Oświetlone trasy są przygotowywane przez ratraki w godz. 16:10 - 16:40. 

Narciarzy zaprasza do siebie także Centralny Ośrodek Sportu. Dobre warunki panują na trasach: FIS Skrzyczne-Doliny, FIS Skrzyczne-Grzebień-Kaskada-Jaworzyna, Kaskada, czyli Skrzyczne - Jaworzyna, trudne Ondraszek, czyli Skrzyczne - Jaworzyny. Czynne są również orczyki Doliny II oraz Doliny III z Dolin na Skrzyczne. Przy braku możliwości zjazdu z Jaworzyny do dolnej stacji - zjazd krzesełkiem jest gratis. Kolej krzesełkowa czynna w godz. 8.00 - 16.00 (ostatni zjazd ze Skrzycznego na Jaworzynkę o 16.15. W przypadku silnych podmuchów wiatru chwilowy przestój kolejki.

  

Pracują wyciągi na Przełęczy Salmopolskiej - Bartuś i Biały Krzyż. Czynne są w godz. od 9.00 do 20.00. Warunki na trasach są bardzo dobre. Pojeździć można na małych wyciągach Krasnal i Skrzat w Czyrnnej, Bananowym, Beskidku, Kaimówce, Jumbomatic.  WISŁA
  

W Wiśle spadł mokry śnieg. Temperatura wynosi 1 stopień Celsjusza i jest pochmurno, co zwiastuje kolejne opady. Warunki narciarskie są trudne, choć śniegu nie brakuje. Pokrywa śnieżna waha się w granicach od 40 do 120 cm. Wszystkie wyciągi są czynne. Pracują wyciągi Beskid, Bukowa, Czupel, Cieńków, Klepki, Kiczera, Na Polanie Extreme, Nowa Osada, Pasieki, Partecznik, Polana Zieleńska, Rowienki, Siglany, Sarajewo, Soszów, Stożek, Wisełka, Zajazd Głębce.
  BRENNA
  Na narty zaprasza także Brenna. - Narciarze mają do dyspozycji trzy kompleksy narciarskie: "Dolina Leśnicy", "Pod Starym Groniem" oraz "Brenna WęgierSKI" o łącznej długości tras 9890 metrów - poinformowała Aneta Mędrek z Informacji Turystycznej w Brennej. Pokrywa śnieżna wynosi 60 cm, temperatura 0 stopni Celsjusza, jest pochmurno, ale warunki narciarskie są bardzo dobre.

  ISTEBNA
  Bardzo dobre warunki panują w Złotym Groniu w Istebnej, gdzie leży od 50 do 80 cm śniegu, a także w Zagroniu, gdzie na trasach można się spodziewać od 30 do 110 cm śniegu. Temperatura utrzymuje się w okolicach 0 st. C.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemnydworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama