Mój Reporter: Czy muszę kupić kasę fiskalną?

  Mój Reporter: Czy muszę kupić kasę fiskalną?

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mój Reporter: Czy muszę kupić kasę fiskalną?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Prowadzę działalność sezonową, tzw. małą gastronomię i w zeszłym roku przekroczyłam kwotę 20 tys. złotych. Czy w związku z powyższym jestem zobligowana do zakupu kasy fiskalnej? Czy zmieniły się przepisy? - takie pytanie zadała nam jedna z Czytelniczek
  Na problem odpowiada Joanna Kruz, rzecznik prasowy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach:


  Tak. W przypadku przedsiębiorców, którzy przekroczyli w 2012 roku nowy, niższy limit (czyli 20 tys. zł) - zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej wygasa z dniem 1 marca 2013 r.

  Czyli w przypadku naszej czytelniczki będzie ona zobligowana do zakupu kasy fiskalnej i ewidencjonowania sprzedaży towarów za pośrednictwem kasy fiskalnej już od 1 marca 2012 r.


  Inaczej będzie w przypadku osób, których obroty w 2012 roku wyniosły 18 tys. zł - z takiego obowiązku są zwolnieni do czasu przekroczenia kwoty obrotu 20 tys. zł w 2013 roku.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Masz pytanie dotyczące życia w woj. śląskim? Nie wiesz, co się dzieje?
  Zadaj pytanie: o ludzi, miejsca, historię i kulturę, komunikację publiczną i nowe inwestycje.
  Zapytaj, a reporterzy Dziennika Zachodniego znajdą odpowiedź!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama